Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya szállítása?

Nagytestű kutya szállítása?

Figyelt kérdés

Két éve kaptam egy óriás schnauzert, soha semmi baja nem volt, állatorvost csak kötelező oltásokkor látott (amikor kijött az orvos a többi jószágot beoltani), de most keletkezett rajta egy seb, ami semmiképp nem akar begyógyulni, próbálkoztam többféle kenőccsel, sprayvel.

Eddig ugye kijött az állatorvos, de mi lesz ha ezt a nagy kutyát netán műtét vagy ilyesmi miatt be kell vinnem a rendelőjébe? Akiknek nagy kutyájuk van, hogy csinálják? kb 50 kiló a kutya, én is akörül vagyok, nem tudom megemelni, plusz szerintem nem is hagyná és sajnos idős rokonommal lakom együtt akire ilyen téren pláne nem számíthatok. Felugrani nem tud a kocsiba, próbáltam már sámliról is, de úgy sem, csak próbálkozik szegény, de nem egy akrobata, és amúgyis 10 éves és előtte soha nem csinált ilyet. (nyilván azért próbálkoztam, hogy ha odakerül a sor, akkor tudjam hogy menni fog-e, de most úgy tűnik eljött hogy élesben kéne, de semmi ötletem nincs, hogy hogyan kéne eljuttatni az orvoshoz, ha úgy adódna)

Még volt egy ötletem, hogy esetleg szerzek egy széles deszkát amin fel tudna sétálni a kocsi hátuljába, de egyrészt még nem szereztem, másrészt meg ha altatva haza kell hoznom, hát akkor is valahogy le kell szedni a kocsiról... A valaki megkérését azt most hagyjuk is, elég körülményes lenne, de persze ha nem marad más akkor az lesz.

Ötleteket várok!


2016. febr. 5. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát a rámpa jó ötlet ,de ha elaltatják és úgy kell haza hozzni, szomszéd esetleg? Csak van olyan aki tud segíteni. Esetleg ha egy takaróra rakják mikor haz ahozzod akkor egy nagy mozdulattal le, majd óvatosan az idősebb családtaggal behozzátok, ha nehéz lerakjátok óvatosan kicsit , majd újra...
2016. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
45 kilós kutyát hoztam haza félig kómásan műtét után. Plédben és ketten cipeltük ki az autóból .
2016. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Két emberes meló, kérj segítséget.

Amúgy ezért kell még fiatal korában hordani mindenhová, hogy ne akkor kelljen elkezdeni, amikor gond van; a következő kutyádnál majd gondolj erre.

2016. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Két 70 kilós kutyám van, akár együtt is tudom szállítani őket. Az egyik akkora lendülettel száll (szó szerint) be az autóba, hogy mindig felkenődik a térelválasztó rácsra és döng az egész autó. Altatás után tényleg gáz a helyzet, mert a kómás vagy magatehetelen testet nem könnyű kiszedni a csomagtartóból. Én nem szoktam erőltetni, megvárom amíg annyira észhez tér, hogy lábra tud állni. Ez egyedül a lábműtét után nem ment, akkor a derekam is leszakadt, mire kivarázsoltam a kocsiból és eltámogattam a lakásig. Amúgy a szállítás csak szoktatás kérdése, amit nyílván nem akkor kell elkezdeni, amikor már baj van, hanem kölyök korától kezdve rendszeresen kell hozni-vinni a kutyát és akkor még élvezni is fogja az autózást.
2016. febr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hat koszonom a valaszokat, nyilvan akkor segitseget kell kernem bar egyelore meg az sem biztos,hogy be kell vinni csak felkeszultem a legrosszabbra. Egyebkent nem kolyokkoraban kaptam,joforman nem is tudom mi tortent vele kiskoraban...
2016. febr. 6. 06:43
 6/7 Manka68 ***** válasza:
56%
Próbáld jutifalattal becsalogatni a kocsiba. Nálunk ez bevált. De ha nagyon nem akar beszállni, nincs mese, be kell rakni. 50kg nő vagyok, de simán bepakolom a 60kg-s kutyát ha kell. Úgy szoktam cselezni, hogy amikor a két mellső lába már bent van, mögé állok, megfogom az egyik hátsó lábát, kicsit megemelem, nekitámasztom a térdemnek, és azzal finoman megtolom. Reflexből emeli a másikat, és rugaszkodik a térdemről. És hopp, már bent is van. :-) Altatás után én megvártam, míg magához tér annyira, hogy be tudjon szállni.
2016. febr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Grat az előző válaszolónak a jó kondijához :D

Szerencsére nem volt akkora baj, hogy be kellett volna vinni, itthon is tudta kezelni az állatorvos, úgyhogy remélhetőleg megússza ezt a tortúrát, ha mákja van, akkor egész életére.

2016. febr. 9. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!