Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy csivava tacskó keverék...

Van egy csivava tacskó keverék lány kutyám. Mennyi idősen fog tüzelni és hogy fogom észrevenni? Milyen táp a legjobb neki?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
A kisméretű kutyák kb.7 hónapos kortól tüzelhetnek.
2010. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

7 hónpos kortól már tüzelhet , de nem minden esetben !

Van amikor később fog.

Észre fogod venni hidd el , vérezni fog .

Táp?? Én Acanát , vagy Royal Canin-t etetek !

Ezek nagyon jók .

2010. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lemaradt, hog úgy fogod észrevenni, hogy a "nunija" (szeméremajkak megduzzadnak) befog dagadni, és amikor vér cseppeket fogsz látni a lakásba.


És hogy milyen táppal etesd, hát ne tescossal, és a társaival. Ha van pénzed vehetsz neki prémium tápot vagy közép kategóriásat. Főzhetsz neki, rizses húst is.

2010. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem palotapincsi-tacsi keverékem van, és már 1év 2 hónapos,és a mai napig nem tüzel. Neki egyébként főzünk.
2010. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ma 09.46-os.


Vagy fiú a kutyád, vagy ivartalanítva van, vagy nem vetted észre...

2010. máj. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

11:03


8 hetes kora óta nálunk van, mi még nem ivartalanítottuk, mert meg akartuk/akarjuk várni az első tüzelését.

Pedig direkt nézegettem őt mindig, már 1 éves kora előtt óta, és semmi változást nem veszek észre rajt. Állandóan van körülötte fiú kutya játszópajtása, és ő sem érdeklődött iránta egyszer sem. Szóval nem tudom hogy mi lehet. Olyan létezik hogy meddő a kutya? :D

2010. máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a legjobb a lenne, ha nem várnád meg a tüzelést hanem elvinnéd IVARTALANÍTTATNI!!


Miért ivartalaníttassam a kutyámat?


A nem tenyésztésre szánt, kedvencként tartott kutyák ivartalanítása ma már Magyarországon is részét képezi a felelős kutyatartásnak . Mind állatorvosi, mind állatvédelmi szempontból számos megalapozott érv hozható fel a beavatkozás mellett. Hogy tisztán láthasson ebben a kérdésben, a következőkben megpróbálunk átfogó tájékoztatást nyújtani magáról a beavatkozásról, illetve annak következményeiről.


Milyen előnyökkel járhat az ivartalanítás?


* A tüzelés és a vele járó kellemetlenségek megszűnnek

* Megelőzhető a nem kívánt vemhesség , ugyanis ez még a legnagyobb odafigyelés mellett is bekövetkezhet, és a születendő kiskutyák elhelyezése rendszerint komoly problémát jelent

* A méh gyulladásos és daganatos betegségei megelőzhetőek

* Az emlődaganat kialakulásának kockázata nagymértékben csökkenthető a kutya fiatal korban történő ivartalanításával.


Azt hallottam, hogy a kutyának életében legalább egyszer szülnie kell. Igaz ez?


Ez a tévhit még mindig nagyon elterjedt a kutyatartók között. Az igazság az, hogy semmi sem indokolja, hogy az ivartalanítás előtt szüljön a kutyája. Sőt, inkább felelőtlenség lenne, mind az ön kutyájára, mind pedig a születendő kiskutyákra nézve. Ugyanis a vemhesség illetve az ellés során számos komplikáció léphet fel, amik az anyakutya életét is veszélyeztethetik, és a kiskutyák elajándékozása sem könnyű.

[link]

2010. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok én is az ivartalanítás fontosságával, és ivartalanítva is lesz a kutyi, csak azt mondta az állatorvosunk,(meg rajta kívül sokan mások is) hogy mikor túl van az első tüzelésén, akkorra fejlődött ki rendesen a szervezete. Tudom mások meg már szinte az újszülött kutyákat is ivartalanítanák, de én inkább várnék. DE! mindenképpen meglesz!
2010. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szedinted ha egy kölyök/növendék kutyát ivartalanítanak akkor nem fog megnőni, megerősődni ??

Nem kell mindent bekanalazni amit mondanak !

Majd egyszer csak azt veszed észre hogy vemhes, vagy megfialt már ! Mert lehet hogy "csendes" tüzelése van , amit nem nagyon lehet észrevenni .

2010. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ mindenkinek!
2010. máj. 13. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!