Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett ilyen morgós, támadós?

Miért lett ilyen morgós, támadós?

Figyelt kérdés
Mentett, ivartalanított kan kutyám van, még nincs egy éves. Mostanában az esetek többségében olyan kis hülye más kutyákkal. Ha odaengedem másokhoz pórázon, van, hogy a semmiből rávicsorog, morog, főleg a nála nagyobbakra. Volt, hogy neki is ment egy kutyának a futtatóban. Persze nem egy gyilok, már a termete miatt se, meg megfogom, lecseszem, elhozom, és ennyi; senkiben nem tett kárt. Csak nem értem, miért csinálja. Kamaszkor? Honnan tudhatom előre, hogy szemét lesz-e a másikkal vagy sem. Ha futtatónál vagyunk, akkor még kapunyitás előtt összeszagoltatom a másik kutyával, és ha morog vagy ugat, akkor nem viszem be. De van, hogy ez később jön elő nála. Sőt olyan is előfordult, hogy egyik nap hatalmasat játszott egy kutyával, másnap nekiment ugyanannak.

2017. márc. 28. 11:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy végtelenül nyugodt, az embereket imádja, szófogadó, igazi kedves kutya. Eddig a kutyákkal is ez volt, bárkivel össze mertem engedni, fajtára, nemre, méretre való tekintet nélkül.
2017. márc. 28. 11:55
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Lassan ivarérett, azért csinálja.

Keress hozzáértőt, aki segít jól nevelni.

2017. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Enyém ugyanilyen volt.

Az ivarérés okozza szerintem.


Jól csinálod amúgy, minden pofátlankodásért szidd le, vond ki a játékból, majd ENGEDD vissza a csoportba.

A legjobb az, ha már a ronda nézéséből, testtartásából tudod előre, hogy balhézni készül és már ekkor tiltod.


Nincs ezzel semmi baj, ilyenkor maradj nyugodt, határozott, ha a másik gazdi bepánikol akkor kérj elnézést tőle, stb.


Ha egy ideig következetesen tiltod az ilyen viselkedést, akkor a kutyának is leesik, hogy mit szabad és mit nem.

2017. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkettőtöknek. Akkor jól sejtettem. Remélem, elmúlik nála. Addig is próbálkozom, viszem azért társaságba.
2017. márc. 28. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!