Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszett lehet? Mit tennétek?

Veszett lehet? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos labi kutyánk ma megharapott délelőtt. Nem túl mély a seb (a tenyeremen, a hüvelykujjam tövénél), de vérzett és még most is fáj,'kicsit be van pirosodva.Veszettség ellen nincs még oltva, majd április közepén kell először. Felhívtam az állatorvost, azt mondta, nincs teendő, mert nem lehet veszett. Éjszaka is, nappal is udvaron van egyébként. Én viszont nem nyugodtam meg ettől. Tudnátok tanácsot adni? Ti mit tennétek?
2017. márc. 29. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit. Lefertőtleníteném a sebet és bekötném. Ha másnap is gáz lenne, elmennèk dokihoz. És ott vagy adnak tetanuszt vagy nem.
2017. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

No, hogy terjed a veszettség?

Nézz utána a neten.

Aztán nyugszik.

:)

2017. márc. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van harapás a kutyádon? Ha nincs, ne parázz! 2 és fél hónapos veszett kutya.... LOL :DDDD
2017. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Persze, utána olvastam. Éppen az esélye megvan, hogy veszett denevérrel vagy udvarba betévedt kóbor macskával futott össze. Tudom, nevetséges, amit írok. Mégsem vagyok teljesen nyugodt. Tegyük fel, karanténba kerülne. 2 hét alatt kiderülne, hogy van -e valami baj? Akkor akár itthon is figyelhetem ennyi erővel. És megint tételezzük fel: a veszettség elleni kezelést csak azután szokták elkezdeni, hogy ha a karantén idejének végére kiderül? Köszönöm a segítő válaszokat. Sajnos a minimális esély ellenére is nyomaszt a dolog :(
2017. márc. 29. 19:35
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Menj el a háziorvosodhoz, s kérj veszettség elleni oltássorozatot. Ki fog röhögni, és megmondja, hogy nem indokolt a dolog, utána ballagj át a pszichiátriára, s mondd el újra a panaszod. Ott komolyan vesznek. Amúgy sajnálom csóri kutyádat.
2017. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy már kérdeztem, van a harapás a kutyádon??? Ugyanis a veszettség vírus az állatokra is egymás harapásával/marásával terjed!
2017. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem láttam rajta harapásnyomot. Csak étvágya nincs.
2017. márc. 29. 20:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha étvágya nincs,az baj.

De egyébként annak az esélye,hogy veszett kutyád legyen, a nullához konvergál.

Bár sokan nem tartják be a kötelező oltást és macskákat is ritkán oltják, de szerencsére nagyon-nagyon ritka itthon,hogy veszett állat legyen.

Esetleg erdők közelében elképzelhető,hogy valahogy egy veszett róka pl odatéved a házakhoz. Pl a párom családjának a házuk közvetlenül egy erdő mellett van,ahogy kimész a kapun már keződik az erdő rész.Ott én fokozottan figyelnék arra,hogy be legyenek oltva az állataim,vagy ha még nem lehet,akkor addig bent legyenek.

De normál körülmények között tényleg semmi esélye.Még erdő mellett is kicsi, mivel a rókákat is igyekeznek kihelyzett vakcinákkal "beoltani" úgymond. Tényleg ne parázz rá, semmi baj nem lesz.

Amin aggódj,hogy hogy fogod megnevelni és hogy miért nem eszik.

2017. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszod!!

Egyébként vicces, de eddig eszembe sem jutott, hogy erdő mellett lakunk... :(

Azért próbálok megnyugodni :)

2017. márc. 29. 21:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább azon aggódnék, ha nincs 5 évnél nem régebbi tetanusz oltásom. ;)
2017. márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!