Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos kan csivava (chihuah...

9 hónapos kan csivava (chihuahua) mellé milyen kutyát vennétek?

Figyelt kérdés

Remekül van szocializálva, minden kutyával jól kijön, utcán ha látunk akár kistestű, akár nagytestű mindhez odamegy(vagy menne) megszaglássza őket, van akivel leáll játszani is, másokat csak otthagy. :D Embereknél négyszer fordult elő, hogy megmorgott valakit, ebből kettő akkor volt mikor jöttek hozzánk, megmorogta és megugatta kicsit a vízszerelőt, meg a kőművest, de aztán megszagolta őket és nem lett semmi. :) A másik kettő utcán történt, megmorgott két embert, de azonnal odébb is mentünk, szintén ennyi volt, még csak nem is ugatott. Szóval nyugodt természetű és mivel még kicsi nagyon játékos.

Mellé egy menhelyi keveréket szeretnénk. Viszont azt nem tudom milyen fajták "legyenek benne", vagyis hát értitek, milyen keverék legyen. :DD

Tudtok olyan fajtát ami megtűr maga mellett egy ilyen kis vakarékot? :D Tehát nyugodtabb természetű.

Ahogy a csivit is, az új kutyust is bennt tartanánk. Napi 2-3 séta. Valószínűleg majd bemegyek a menhelyre is szétnézni, ismerkedni velük, de addig ha mondanátok egy fajtát akkor az alapján keresnék a kutyusok közt. :)



2017. márc. 29. 19:02
 1/9 anonim válasza:
38%

Ne haragudj, ez offolás lesz. Nem értek a kutyákhoz de ez nagyon aranyos


"megmorogta és megugatta kicsit a vízszerelőt, meg a kőművest, de aztán megszagolta őket és nem lett semmi. :) "


Egyrészt, hogy morog egy csivava?

Másrészt ugye "nem lett semmi". Mire számíthatunk ha egy csivava támadásba lendül? :D

2017. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
En azt ajánlom h vidd el magaddal a menhelyre a csivavádat, es hagyd h ő válasszon, ugy h mindenki jól jöjjön ki:)
2017. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1: Igen. :D Ez engem is meglepett, de volt aki az utcán elhúzta tőlúnk az érdeklődve közeledő gyermekét a következő mondattal: "biztos harap". Szóval gondolom van az emberekben egyfajta sztereotípia, hogy csivava->beltenyésztett->idegbeteg->harap. De igazából csak utaltam rá, hogy nem indult meg, nem harapott, stb. :)
2017. márc. 29. 19:30
 4/9 A kérdező kommentje:
2: Na ez jó ötlet!! :D Csak nem tudom mit csináljak ha többel is összehaverkodik. :'D
2017. márc. 29. 19:31
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

Ezt a sztereotípiát meg is értem, eddig én szinte csak nem normális csiviket láttam...

De ezek szerintem a gazdák hibája, nem nevelik kutyaként.


Én mindenképpen valami kistestűt fogadnék be mellé szerintem.

2017. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5: Így van, a babusgató gazdik hibája aki nem kutyaként hanem gyerekpótlékként kezeli a kutyáját. Illetve vagyunk mi, az a réteg aki szimplán egy jólnevelt ölebet tart. :) De teljesen igazad van.

Először én is kistestű társra gondoltam, aztán akadt aki inkább pont nagytestűt ajánlott. :D

2017. márc. 29. 19:54
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj meg még 1-esnek: tud morogni, mint minden kutya, nyilván. :D
2017. márc. 29. 20:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen továbbra is egyedet nézünk, nem fajtát. A fajta az egy baromi nagy sztereotípia: ahogy a te csivid is totál normális, ugyanúgy léteznek tahó bichonok, überbarátságos komondorok, cica- és kiskutyabarát agarak stb. (Nekem pl. egy teljesen tacskómentes tacskómixem van: csendes, minimálisan sem makacs, viszont imádja az összes embert és az összes macskát.) Ha mindenképpen előre akarsz dolgozni, akkor energiát nézz!


Két dolgot érdemes ilyenkor figyelembe venni:

1. Milyen "típusú" vagy "energiájú" kutyákkal jön ki a legjobban a te kutyád. Ha tényleg olyan jól van szocializálva a kutyád, azt is tudod, hogy kik a legjobb barátai, hasonló temperamentumú kutyát keress!

2. A józan ész határain belül. Azt is vedd figyelembe, hogy milyen temperamentumú a te kutyád, illetve az egész család: pl. ha alapvetően nyugodtak vagytok, akkor nem biztos, hogy egy pörgős, fáradhatatlan kutya kell nektek, amihez képest a nikkelbolha egy nyugodt dolog, még akkor sem, ha a futtatóban 1-2 órán át jól elvannak együtt. (Tudod, mint a zsiráf: szép, szép, de otthonra nem kéne.)

2017. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugy hoztam kutyát másodiknak hogy az elsovel elmentünk megnézni a kutyust hogy bejonnek-e egymásnak. De szerelem volt első látásra. Azóta is szetvalaszthatatlanok. Egymáson alszanak együtt csinálnak mindent. Neki kell választani az ő tesoja/barátja lesz, vagy épp az osellensege.
2017. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!