Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya jobb őrző-védő...

Melyik kutya jobb őrző-védő és gyerekdadának:a cane corso vagy az argentin dog?

Figyelt kérdés

2017. márc. 30. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekdadának? Ez alatt pontosan mit értesz, mit csináljon a kutya? És az őrző-védő nálad területőrzés, személyvédelem, vagy sport?
2017. márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10 éves korig nem tanácsos a kutyát és a gyereket egyedül hagyni (igen, sok a "cuki" példa, meg a nagyapáink is a kutya mellett nőttek fel stb., de elég ha 1 millió gyerek közül épp a tiednek esik valami baja, mert nem voltál eléggé körültekintő!). Később meg már a gyerek (jó esetben) tudja irányítani a kutyát, és nincs szüksége "dadára"...
2017. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a fajtákkal mindenképp KELL iskolába járni, és nem csak az alap tanfolyamra. Ha a gyerek már elég idős, akkor őt is vinni kell, hogy a kutya tőle is elfogadja az utasításokat.


Ahogy már írták: gyereket nem hagyunk magára úgy, hogy csak a kutya van ott.


Az őrzés-védés pedig nevelés kérdése, mind a két fajta alkalmas.

2017. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Őrző-védő és "dada"? Nem gondolod hogy kicsit sok az elvárásod egy kutyával szemben?

Arról nem beszélve, hogy mi az hogy dada? Kicsi gyereket még a lgjámborabb kutyát sem hagyjuk felügyelet nélkül!SOHA!!!!!

Az igazán őrkutyák, pedig nem a corsók vagy a dogok, hanem a komondor, kuvasz, kau...

Tény, hogy e kt fajta amit felsoroltál, ŐV-zni is alkalmas, de egy kutya vagy családi kutya, vagy munka-és őrzőkutya. A kettő együtt nem nagyon megy.

2017. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Őrző-védőre, mint sportra, mindkettő alkalmas.

Területvédelemre (népiesen: házőrzőnek) egyik sem való, abban a nagytestű pásztorkutyák jeleskednek, ők erre lettek kitenyésztve.

Gyerekdadának semmilyen kutyát nem használunk, kicsi gyereket semmilyen (pláne nagytestű) kutyával felügyelet nélkül nem hagyunk.

2017. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Én vagyok a cuki sztoris példa, 2 kan rottweiler volt a dadám gyerekkoromban, a magnum dobbermanjai után Zeus és Apollo névre hallgattak... :)

Nagyon szerettek engem, meg én is őket, de így utólag felnőtt fejjel azt mondom mocsok nagy felelőtlenség volt szüleimtől, egyedül hagyniuk velük... főleg, hogy egyik sem volt különösebben "nevelve"

Az egyikük emiatt el is lett altatva, mikor megtámadta apámat, mikor az meg akart verni engem.

2017. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Úgy tűnik én is "cuki sztori" vagyok. Én egy husky keverékkel nőttem fel, falun. Anyum mai napig meséli, hogy egyszer volt olyan, kb 5 éves voltam, és mondtam a kutyànak hogy "gyere Mexike, szökünk". És kimentem hátul a kertkapun a kutyával aki hűségesen jött velem. Majd 1 percnyi kintlèt utánn mondtam hogy "gyere Mexike, visszamegyünk". És a kutya jött velem. Természetesen anyàék a konyhaablakból figyeltek, de akkor is egyedül voltam kinn az udvaron a kutyàval. De pl videón olyan is meg van örökìtve, hogy anya feltesz a kocsi platójàra, a kutya is felugrik, aztán mikor anya le akar venni, a kutya elém áll és a tipikus magas husky hangon "ugat".

Szóval ja. Èn is sokat voltam kiskölyökként egyedül a kutyával, mondjuk fél szemmel mindig figyeltek.


Egyébként én a dogot ajánlom e kettő közül.

2017. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,őrző-védő alatt az értem személy védés,dada alatt azt értem gyengéden bánik a gyerekkel persze én lennék a gyerek szóval a szüleim tudnának rám figyelni.És mielőtt megkérdeznétek 11 éves vagyok.
2017. márc. 30. 13:04
 9/14 anonim ***** válasza:

És ki fog vele ÖVre járni? Mert 11 évesen alig ha lennél alkalmas kiképezni. Mároedug a kutya magát nem tudja kiképezni.

A 11 éves kor nagyon határeset, az se biztos hogy még nem gyerekként fog rád nézni a kutya, akkor pedig nem igen leszel falkavezér/vezető nála.

2017. márc. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%
3 argentin dogot ismerek, mind szuka és egyikkel sem kellett kutyasuliba járni, mégis mindből remek szófogadó kutya vállt, mondjuk egyiket sem 11 éves gyerek, hanem 30+os fegyelmezett szkinheadek nevelték :)
2017. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!