Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költesz havonta a...

Mennyit költesz havonta a kutyádra?

Figyelt kérdés

Gondolok kajara, eloskodoirtas, jatek, nasi, orvos.

Ugy minden egyben.


2017. ápr. 2. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Durván 20.000. De mi sportolunk (súlyhúzás,őrző-védő)

Illetve sport tápot eszik. 3 éves mentett pitbull,imádja a gyerekeket és a kutyákat egyaránt. Igazán családbarát kutya.


Úgy gondolom az a minimum hogy a lehető LEGJOBBB körülményeket megteremtsd neki, lehetőségeidhez mérten. Ha ezt nem tudod vállalni (mint pl. ebben a kérdésben ez a féreg https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8530148-honn..

és még is kutyád van, állatkínzó vagy.


Nem azt mondom hogy mindenképp prémium táp,meg s-gg kinyalás stb.


De ha felelős állattartó vagy akkor a kutyádnak jót akarsz.

2017. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez a kerdes ihlette az enyemet is, en irtam le hogy mennyit koltok. Minimum 15500 korul.

Nem ertem, hogy minek ilyennek kutya.

Felhaborito es raadasul buta is.

2017. ápr. 2. 13:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tegnap tettek fel agy hasonló kérdést

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8528160-kb-m..


Itt is vannak számok.


Szerintem lassan engedélyhez kéne kötni a kutyatartást. De ne várjunk semmit,hisz ez Magyarország.

Érdekes. Németországban kevesebb az ilyen hülye mert hát fizetni kell a kutyatartásért...

2017. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz havi szintre lebontani. A tápunk két hónapra elég, 6000 forint körül van. Kullancsszezon miatt havonta cseppentjük a frontline combot, az 2000 forint körül van. Vitamint is veszünk neki, az 50 darabos, 600 forint körül van. Jutifalija 500 forint körül, 3-4 hétre elég. Ezek az alap dolgok, de pont most márciusban rendeltünk neki petissimoról egy 13000 forintos csomagot, amiben volt jutifali, k9-es hám, póráz, frontline, és két jutifali zacsi. Hóvégén meg orvoshoz mentünk fogkő leszedés és foghúzásra + oltásra, ott hagytunk egy jó harmincezret. Most áprilisban fogunk neki venni normális sampont, és kondiciónálót, az is majdnem egy tizes lesz.


Ez ilyen, van amikor megugrik a költség, van amikor csak az alap dolgokat kell neki megvenni. De egy tizessel szerintem minimum kell számolni.

2017. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt főnöknőm szerint egy vizsla nagyságú kutya havonta kb. annyiba van, mint egy nyugdíjas személy eltartása. Amikor nekünk volt egymás után 2 vizslánk, mi is kb. erre a megállapításra jutottunk.
2017. ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon változó. Nekem kistestű kutyám van és van hónap, amikor szinte semmit se költök rá, de ez azért van, mert mondjuk előző hónapban már vettem neki 10 kg tápot 15 ezerért és az nagyon sokáig kihúzza. Féreghajtó 600 forint, egy tablettának a negyedét kell adnom neki 3 havonta, így az majd egy évig elég. Oltások, stb, ezeket évente kell ismételni. Kozmetikus 1-2 havonta 3500 forint. Játékok, fekhely, ezek egyszeri kiadások, de ha olyanom van akkor szoktam neki venni szülinapjára, karácsonykor meg ilyenek. Meg persze mindig van félretett pénz, ha bármi baj történik és orvoshoz kell menni. De ha átlagot kéne mondanom, akkor olyan havi 10 ezer forint.
2017. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2 kistestű kutyám van, 12 kg kutyatápot veszek 14 500 ft-ért és durván 3-3,5 hónapig elég, átlag 4800 ft/ hó a táp.

3 havonta féreghajtó 500-600 ft körül van.

Oltások összesen 20 ezer ft.

Rágcsát jutit pár havonta veszek 500-2000 ft értékben.

Foresto mindkettőre 15 200 8 havonta ugye.


Mivel kutyakozmetikus vagyok,így én nyírom őket,ez a ktg levonódott :)


Hirtelen orvosi számlák megdobják ugye az összeget.

2017. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kaja 25-30ezer, meg az útiköltség ami elmegy az utazgatasok miatt. Szóval sokat.
2017. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kajára kb. 12 ezret havonta.

Bolha-kullancs nyakörvet most vettem 9 ezerért, ez kb. 7 hónapig elég.

A többit nem tudom havi szintre lebontani, változó.

2017. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Havi bontásban? Pontosat nem tudok neked mondani. Megkap mindent ami kell. Jó tápot, kullancs elleni védelem, játék. Hetente 2x járunk kutyasuliba (30km oda ill vissza) Engedelmesre +ŐV. Illetve a napi 4-5 óra foglalkozást. Dokira csak a kötelező dolgok miatt költöttünk. 2 éves Staff
2017. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!