Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kilenc éves buldog bírná a...

Kilenc éves buldog bírná a lépcsőzést?

Figyelt kérdés

Szegénykém menhelyen van, már beteg, a szaporító megszabadult tőle...

Szívesen szebbé tenném ami még vissza van, nem tudom, hogy a napi 3x 4 emelet lépcsőzést bírná-e.


Szerintetek? Általában a buldogok bírják?


2017. ápr. 3. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tartottam még bulldogot de testfelépítésileg elég zömökek és rövidek a lábai, és sokszor légzési gondjaik is vannak az eltorzult fejformájuk miatt. Egy kilenc éves kutyusnál ennyi lépcsőzés amúgy is megterhelő lehet. De ez egy nagyon szép gesztus lenne tőled hogy magadhoz vennél egy ilyen idős kutyust!
2017. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szegény annyit szenvedett már, jó lenne ha még lenne pár szép éve, de nem akarom kínozni, ölben vinni pedig sajnos nem vagyok elég erős. Még nincs gond a járásával, de daganatos szegény és nem jól lát.
2017. ápr. 3. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként a menhelyen biztos tudnak válaszolni erre a kérdésedre, hiszen ismerik a kutya fizikai állapotát. Emellett vannak menhelyek akik bizonyos körülmények közé adnak csak problémás kutyákat (sőt szinte mind ilyen), ezért érdemes megérdeklődni tőlük ezt is, hogy így elhozhatod-e.
2017. ápr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp se lépcsőztesd! Még egy normál testalkatú kutyának is borzasztó káros, főleg egy bulldognak. Ez a fajta sajnos tele van egészségügyi problémákkal, köztük ortopédiai gondokkal is. Néhány hónap lépcsőzés után olyan pockorongsérvet kapna, hogy lesz egy lebénult kutyád akivel egész hátralévő életében gyógytornára járhatsz.


Nagyon kedves tőled, hogy be szeretnéd fogadni, de a gerincének túlságosan megterhelő lenne ennyi lépcsőzés, és testileg csak még jobban tönkre tenné őt, még ha lelkileg boldog is lenne nálad. Szerintem inkább reklámozd őt az ismerőseid között, hátha valakinek megtetszik, aki pl. kertes házban lakik vagy van liftjük, esetleg elbírja kézben.

2017. ápr. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!