Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutyát lehet ivartalani...

Vemhes kutyát lehet ivartalanitani?

Figyelt kérdés

Van egy jack russel terierr kutyusunk, amit most szerettünk volna ivartalanitatni, megelözve ezzel a felesleges kiskutyakat. Azonban az utcarol beszökött egy kobor kutya, és mikor ezt észre vettük akkor már túl voltak a párosodáson. Ez par napja történt. Ha még most ivartalanitjuk, akkor megelőzhetőek a kiskutyák?Tényleg nem szeretnénk, ugyan is nincs lehetőségünk eltartani őket, azt pedig nem szeretnénk, hogy rossz helyre kerüljenek. Tudom, ezt megelőzni kellett volna, de mivel ő nem tudott soha kiszökni az udvarról, nyugodtan kiszoktuk őt engedni, nem számitva ara hogy betéved egy koborkutya.

Még meglehet akadajozni, vagy már késő?



2017. ápr. 9. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet
2017. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, és célszerű is. Beszélj az állatorvossal, valószínűleg azt fogja javasolni, hogy kb. félidőben legyen elvégezve a műtét, azaz kb. 4 héttel a párzás után.

A kölykök ilyenkor még nem fejlettek, nem fognak érezni semmit.

2017. ápr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen a gyors válaszokat! Holnap fel is hivom a dokit! :P
2017. ápr. 9. 20:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősömék is így jártak. Volt egy 6 hós kutyijuk, örökbefogadtak egy 5 évest, és persze hogy pont akkor tüzelt x) Miután befejeződött a tüzelés ivartalaníttatták mind a kettőt. Nyugodtan mond a dokinak:)
2017. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, sok doki még a vemhesség legvégén is elvállalná.

Szerintem az már nem etikus, de a vemhesség elején én elvinném. Hasonló,mint az abortusz.Ott is azért nagyon a terhesség elején végzik, úgy kevésbé gáz szerintem, mint már ha egy fejlett állatról/emberről beszélnénk.

2017. ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!