Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ellés vagy ivartalanítás? 4...

Horvathgaboor kérdése:

Ellés vagy ivartalanítás? 4 éves szuka kutyát lehet még ivartalanitani? Milyen következményei lehetnnek ha igen, és milyen ha nem lesz? (Betegségek, elhizás stb) Vagy fedeztessem? Törzskönyves beagle. Köszi.

Figyelt kérdés

2016. febr. 2. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne, 4 évesen még fiatal.

Csak jó teszel vele.

Betegségeknek akkor van inkább kitéve, ha nincs ivartalanítva: álvemhesség, gennyes méhgyulladás (halálos lehet), ivarszervi daganatok.

Az ellés is rizikós, akár bele is pusztulhat, és gondolom nem is tenyészszuka.

Elhízni nem fog, ha nem eteted túl, és rendesen meg van mozgatva (amire amúgy is szüksége van).

Az ivartalanítás következményei: várhatóan hosszabb, nyugodtabb élet, és a fenti betegségek lehetősége megszűnik. Megszűnik a féléventi kínlódás a tüzeléssel.

A műtétnek természetesen van némi kockázata az altatás miatt (mint az embereknél is), de egy 4 éves egészséges kutyánál ez minimális.

Mindenképpen javaslom.

2016. febr. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Mindenképp ivartalanítás.


Rengeteg betegséget megelőzöl vele, pl. gennyes méhgyulladást. Nem fog elhízni, és beteg sem lesz.


Semmiképp ne fedeztesd, attól, hogy ő törzskönyves, Te az esetleges kölyköknek nem tudsz törzskönyvet adni, és tele vannak a gyepmesteri telepek és menhelyek kutyákkal.


Ivartalanítás, még a tavaszi tüzelés előtt.

2016. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ivartalanítás.

Az okokat már előttem leírták.

2016. febr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanításnál jobbat nem is tehetsz a kutyáddal. :)
2016. febr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás mellett voksolok mert azzal csak jót tehetsz a z ebnek. Egy 4 éves kutyus még fiatal. Mi a 7 éves beagle keverékünket ivartalanítottuk anno és még 10 évet élt.
2016. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A törzskönyv nem lenne gond, meg jo vérvonal a szuka is meg a kan is, de felelőtlenül szaporitani nem akarok. Most tüzel, ilyenkor külön kenelben vannak.

Sokat irnak rola hogy megváltozik a kutya jelleme Iivartalanitás után.

Gondokodtam rajta hogy egy almot hagyok, de ha nem változik a kutyus az ivartalanitás után akkor inkább azt választom.

2016. febr. 2. 12:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem változik. A fedeztetéssel mi lenne a célod? Hogy legyen egy alom, vagy hogy javíts a beagle állományon? Előbbi esetben egyértelműen nem a válasz, utóbbi esetben meg komoly tervezés és tudás szükséges, hogy tényleg használj a fajtának.
2016. febr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Amstaff szukám van. Rettenetesen féltem hogy az ivartalanítás befolyásolja majd a jellemét. Kellemeset csalódtam, ugyan olyan temperamentumos, rámenős mint azelőtt.


Egyik legjobb döntés amit a kutyámmal kapcsolatban meghoztam az ivartalanítás volt!

2016. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyámat ennyi idősen ivartalanítattam, mert megszületett a gyermekem és tüzeléskor ugyebár vérzett. Kicsiket nem szerettünk volna. A műtét után elmondta a doki, hogy a méhét is eltávolította mert eldeformálódott és az emlői is kifoltosodtak már. Ezzel a procedúrával megjosszabbítottam az életét. Azóta az emlőin a foltok rég eltüntek és boldog szuka kutya. Ha megfelelően mozgatod és tápozod nem hízik el. Az enyémet egyébként nagyon megviselte minden alkalommal a tüzelési időszak. Bágyadt, kedvtelen és étvágytalan lett, morgott a pocakja. Most teljesen boldog, 2 éve műtettük. Másik kutyánál nem fogok eddig várni.
2016. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás. Attól, hogy van 2 törzskönyves kutyus, az alom nem lesz az. Szűrések, tenyészszemle, orvosi felügyelet. Nem tudom miért él az a városi legenda, hogy egy kutyának egyszer elleni, kannál pározni kell. Nem vagy tenyésztő. Bátran, sőt ajánlottan ivartalanítsd, csak jót teszel neki vele. Nem, nekik nem kell az anyaság érzése és nem "szerelemből", ösztönből párosodnak, semmi szükségük rá, nem okoz nekik semmi örömet sem a párzás, sem később az anyakutyának a vemhesség. Kontrollált körülmények között, odafigyeléssel, tenyésztőként, ha fajtanemesítés a cél, akkor rendeben. Ezt kennelnével rendelkező tenyésztők teszik (tudom, itt is van kakukktojás). Ergo, ha csak annyi, hogy törzskönyves, de Te magad nem vagy tenyésztő, akkor ívartalanítás. Rengeteg betegséget, szövődményt, miegyebet előzől meg evvel. A két kutyámból egyik mentett, másik "megörökölt" törzskönyves, de első dolgom volt az ivartalanítás. Hidd el, jobb lesz neki. A kutyatenyésztésben nincs pénz, ez egy költséges hobbi, amit valaki választ... A szaporítás, no , abból lehet pénzt szerezni, de nyilván nem akarod ennek a táborát népszerűsíteni.

2 TK-s kutyusnál is, kennel név kiváltása, szűrések, herpesz elleni oltás, orvosi felügyelet a vemhesség alatt végig, az ellésnél is de utána minimum. Piciknek oltások, féreghajtás, chip, starter táp, anyunak, kölköknek egyaránt... Nem gondolom, hogy ezt egy "hobbialomnál" bevállalná bárki, márpedig enélkül viszont kőkemény szaporítás, ha van a szülőknek törzskönyvük, ha nincs. A legjobbakat!

2016. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!