Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél éves kuvasz morog...

Másfél éves kuvasz morog idegenekre semleges területen, ez természetes?

Figyelt kérdés
Jelenleg 19-20 hónapos, kan, jól szocializált, nem volt indokolatlanul vagy túlságosan agresszív eddig semleges területen sem emberekre sem állatokra, nyilván ha kutya megugatta ő is megmutatta a hangját de max ennyi, most viszont emberekkel többször elő fordult, hogy ha találkoztunk a településen sétáltatáskor emberekkel, akik meg akarták simogatni azt nem tűrte, elhúzta magát, és morgott, mutogatta a fogát, tehát nem támadott vagy ilyesmi, de arrébb ment, és morgott, jelezte hogy ezt nem kéne, nem szívesen barátkozik, de nem volt agresszív, nem egyből támadott meg nem harapott meg senkit, de ez mostanában már 2-3x is elő fordult, pedig eddig simogathatta semleges területen, utcán bárki, nem volt agresszív, nem is morgott. Tudom, hogy nem barátságos az idegenekkel, és bizalmatlan velük, de ez természetes dolog? Ne engedjem oda senkihez, ne engedjem hogy simogassa idegen? Kis korában bent a településen parkokban gyerekek simogatták, kinn a határban felénk póráz nélkül is nem egyszer elmászkáltunk, elkísért, találkoztunk gyerekekkel akik kinn fociztak, játszott velük, labdázott velük, de benn a településen is öregek, idősek akik jól ismerik a fajtát megnézték, megsimogatták, és semmi gond nem volt, most viszont már nem tűri a közeledést, pedig nem is volt semmi rossz élménye, mindig velem sétál be pórázon a települ közepére, kis korában hordtam oda rengeteget hogy szokja meg az idegen embereket is, szocializáljam, és mostanában is heti 2-3 alkalommal be szoktunk sétálni a településre mindig.

2017. ápr. 11. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Szakértőhöz kéne elvinni és addig is szájkosarat adni rá, míg csak morog.
2017. ápr. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
a kuvasz ilyen. örülj neki. ilyen a természete. véd téged, nem hiába egy gazdás kutyák. én mint kutyatulajdonos, nem szeretem az olyan kutyát akit bárki simogathat. szerencsére a mostani kutyám, (komondor-sinka keverék) ugyancsak ilyen, az idegen embereket, akiket nem ismer megugatja utcán mindenütt. itthon is rettentő jó házőrző, éber, pedig még egy éves sincs. van pár barátom akiket kölyökkora óta ismer, őket elfogadta, szereti őket, még akár játszik is velük. de az idegenekkel abszolút bizalmatlan, ami nem is baj. erre lett hozva, házőrzőnek, végezze is a dolgát.
2017. ápr. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy komoly, öntudatos és önálló kutya, amit évszázadokon keresztül erre tenyésztettek, az így viselkedik. Persze vannak puhább egyedek is bőven, sőt, ritka a jó kuvasz is sajnos. Most, hogy kezd felnőtt lenni, meg kellene neki találni a foglalkozását, az őrzést. Ha neked nem ez kell és mást vársz tőle, azt, hogy idegenek is tutujgathassák, akkor ő nem a te kutyád.
2017. ápr. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én kutyámrol beszélnél egy az egyben. Pontosan ugyanez. Csak úgy 30 kilóval kisebbel

Mi voltunk kutyasuliban és azt mondta a tréner, hogy ez teljesen normális.

Az enyém sem agresszív alapból, bárki leülhet mellé háttal, elsétálhat mellette, tömegben sem akarja leharapni senki bokáját, ha jön hozzank idegen, először ugat, de ha látja h minden oké lefekszik aludni. Szóval nem idegbeteg vagy ilyesmi.

De tapizni nem lehet.

De ha belegondolsz, te is elhúzódnál és gorombán néznél, ha valaki csak úgy szó nelkül odamenne hozzád és elezdene fogdozni. Vagy netán a gyerekedet.

Érdekes, embereknél az a normális, hogy senkit nem tapizunk le, a kutyáktól meg elvárjuk, hogy mindent eltűrjenek.


Én azt szoktam csinálni, hogy gyerekeknek megmondom, hogy a kutyus nagyon nagyon fél, mert minden gyerek 4x 5x nagyobb nála. Le szoktam ültetni, meg pacsit kérek ilyesmi, hogy a gyerek azért "kapjon valamit" és meg szoktam dícsérni, hogy megkérdezte, hogy meg lehet-e simogatni. Amugy az én kutyám pont az, akin egy gyerek megtanulhatja, hogy nem nyúlkálunk idegen kutyához, mert az enyém vicsorog esetleg odakap, de soha nem úgy, hogy elérje a kezét vagy megsértse, kizárolag jelzés értékkel (más kutya simán "leharapja" a gyerek kezét, jobb ha az enyémmel találkozik inkább, aki nem bátja csak megijeszti)-az unokaöcsém kezét egyszer bekapta, mert csak nem értette mit jelent a vicsorgás, de esze ágában sem volt ráharapni.


Felnőtteknek meg azt szoktam mondani, hogy ne tőlem kérdezze, hogy megsimogathatja-e, hanem a kutyától :D

Van, akinek megengedi, de ritka. A felnőtt eldönti, hogy bepróbálkozik-e. Ha nem akar simit akkor elhúzódik és vicsorog. Amúgy egyszer kapott csak oda (akkor sem harapott) , amikor egy néni csak azért is nyúlkált a vicsorgó kutya felé :D

2017. ápr. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Természetesen a területén ezt a viselkedést várom el tőle, ott őrizzen, de eddig területén kívül nem mutatott semmi agressziót. területén persze természetes dolog, ott ezt várom el tőle, de sétáltatás közben, számára semleges területen eddig ez nem volt, ezért volt szokatlan, köszönöm, akkor nem eresztem oda idegenekhez ha ez is természetes náluk, amúgy ha elmegy mellettünk valaki az nem is érdekli a kutyát, de ha nyúlkálnak felé, meg akarják érinteni csak akkor ilyen!
2017. ápr. 12. 01:50
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

A kuvasz ilyen. Nem kell, hogy idegenek tapogassák. Az indokolatlan morgást tiltsd (azaz, ha akkor is morog, ha nem akarják megfogni, csak mondjuk elmegy mellettetek valaki), de simogatni nem baj, ha nem engedi magát.

Póráz nélkül emberek között ne engedd el.

Állatorvoshoz pedig szájkosár.

2017. ápr. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes, ne simogassa akárki.

Aki taperolni akarja, az álljon meg egy helyben, és próbálja magához hívni. Ha a kutya odamegy, akkor lehet simogatni, ha nem, akkor hagyni kell a fenébe. Egy kutya sem köteles mindenkitől mindent eltűrni, egy kuvasz meg pláne.

2017. ápr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
... ha semleges is a terulet, de az O aurajat ne bolygassa senki, ... erre inkabb buszke legy, ne parazz, szerintem igazi kuvasz. Masfel, ket eves korukra lesznek igazan felnottek, akkorra erik be teljesen a kutya,orzo-vedo osztonuk, nemhiaba szamit a 24 honapig meg a junior kategoriaban (a kiallitasokon is).
2017. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
kategoriaba (elozo voltam - bocs)
2017. ápr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 lugoka ***** válasza:

4-es ez nagyon jó:D "Felnőtteknek meg azt szoktam mondani, hogy ne tőlem kérdezze, hogy megsimogathatja-e, hanem a kutyától" Ezt megjegyzem. :)

Nekem is most kezdi a kutya próbálgatni magát (7 hónapos). De csak a neki v nekem nem szimpatikus emberekre morog. Persze ha kell tiltom.

2017. ápr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!