Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a csaunk, ha veszünk...

Meghalt a csaunk, ha veszünk egy kiscsaut, az enyhíti vagy erősíti fájdalmunkat?

Figyelt kérdés
Hirtelen nagyon beteg lett alig 4 éves csau-csaunk, akit a műtét előtti altatásban elveszítettünk. Glaukómája lett, enukleációra várt a beteg szeme sajnos és a szíve nem bírta az altatást. A boncolás során a glaukóma mellett további négyféle szívbetegséget állapítottak meg, aminek egyébként semmilyen jelét nem látták a vizsgálatok során. Nagyon nehéz ezt feldolgoznunk, de mivel mi egyszer választottunk fajtát és ez a csau, amiről tudjuk, hogy csak olyan gazda válasszon, aki ismeri a fajtát, így ha vennénk is, csak csau-csaut vennénk. Kérdés, jót teszünk-e az érzelmeinknek, vagy rosszat. Rettenetesen hiányzik nekünk, üres az élet nélküle :(
2010. máj. 13. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen. Fájdalmatokat nagyban enyhíteni fogja egy kiskutya. Egyébként a mondás is utal rá: "kutyaharapást szőrével..."
2010. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt nektek kell eldönteni.

Persze, hogy hiányzik. egy új kiskutya kitöltené az időtöket, de biztos mindig összehasonlítgatnátok a régivel.

Nem tudom, hogy mikor veszítettétek el az előzőt, de szerintem jobb egy kicsit várni egy új kutyussal. 1-2 hónap nem olyan hosszú idő és addigra csillapodik majd bennetek is a fájdalom.

2010. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Enyhíti!

Én vallom, hogy ebben a szörnyű helyzetben az első amit tehetsz, hogy beszerzel egy másik kutyát, az sem baj, ha nem kölyök. Sajnos egy párszor én is éltem már át ezt... Egyszer az orvostól Apukám a karjaiban hozta ki a németjuhászunkat, akit elaltattak és mi mindketten zokogtunk. Akkor odaszólt egy néni, hogy mihamarabb vegyenek újat! Így is lett...

Részvétem Nektek! :(

2010. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Először dolgozzátok fel,hogy nincs:( aztán vegyetek egy újat...nem hiszem,hogy enyhíteni fogja,mert nekem Január 28-án halt meg a Tacsim:'( És most pénteken[hnap] lesz egy új.Nagyon sokat sírtam utána és néha még most is rám jön,lehet,hogy kicsit jobb lesz ha vesztek egy új kiskutyát,de soha nem fogjátok elfelejteni így mindig kicsit rossz lesz,de idő múlva rájöttök,hogy fölösleges sírni vagy bánatozni neki már úgysem lesz jobb:(
2010. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még. Mi így voltunk a Berni pásztorunkkal, fel kell dolgozni, és utána újat venni. Bátyám több mint egy évig "gyászolta" a régit. És mikor elhoztuk az új kiskutyust Orfit, még könnyeket láttam a szemében mikor rá nézett. Igazi társ volt, és sokára tette túl magát. A barátaink kiskutyájára rá sem tudott nézni. Szerintem először ki kell heverni, és ha már nem érzel akkora fájdalmat akkor venni másikat.
2010. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Nekem a nyáron haltmeg a keverék kutyum akit énis nagyyon szerettem mintha a tesóm lett volna. Szerintem vegyetek kiskutyát, bár azzal nem értek egyet, hogy csaut vegyetek mert ahogy cseperedik és majd később is sokszor eszetekbe fog jutni a régi társatok:
2010. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy idős ismerősömnek meghalt az öreg fekete kis uszkárja A hölgy éjjel-nappal siratta, közben eljött a karácsony. Lánya tőlünk vett neki egy ugyanolyan uszkárt, felöltöztette egy kis menyasszonyi ruhába és betette egy kis kosárkába a karácsonyfa alá. Az édesanyja felemelte a mocorgó kis takarót és elkiáltotta magát: "Jaj Istenem, a Bözsi!" /előző kiskutyáját Bözsinek hívták./ Azonnal megvígasztalódott.
2010. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Azt mondják a kutyás ember kutya nélkül halott ember. Nekem mikor meghalt a kutyum, annyira magam alatt voltam, hogy úgy éreztem az egyetlen lehetőség mihamarabb szerezni egy kiskutyát, és bár nagyon szeretem az új kutyát is, ma már tudom, hogy rossz döntés volt.


Volt egy okos, felnőtt kutyám, és hirtelen a helyére került egy mindent megrágó, sétálni nem hajlandó, neveletlen, bepisilős kis hülye. Irtó cuki volt persze, de nem volt elég türelmem a neveléséhez azt hiszem. Szerettem volna ha már okos lenne, és tudnék vele kényelmesen élni, messze nem hozott olyan örömöt a kölyökkutya, amilyet amúgy egy kölyök hozhat. Folyton hasonlítgattam (ugyanaz a fajta), eleinte nem szerettem eléggé.


Egyszer csak azon kaptam magam két év után, hogy pontosan úgy viselkedek, akikről korábban azt gondoltam, hogy rossz gazdik. A kutyám neveletlen, nem tudom behívni, ezért nem engedem el, kedvtelenül sétáltatom, és inkább nem megyünk kutyák közelébe, stb.


Persze közben otthon nagyon szerettem, meg amúgy is nagyon meg szerettem, és akkor elhatározásra jutottam, hogy helyre teszem a kapcsolatom a kutyával, suliba járunk meg minden. Mostmár minden jó, de 2,5 év eltelte után még mindig hiányzik néha Lizzy, az, hogy ő mindig milyen jól viselkedett, sose ment el mellőlem, és ez a hasonlítgatás egy átok, hidd el. Pedig egészen nyilvánvaló, hogy én csináltam rosszul másodszorra, és nem a kutya rosszabb. Gondold meg jól!


Illetve ami viszont biztos, hogy lélekemelő, és kevésbé fájdalmas, az az, hogyha befogadsz egy olyan csaut, akit kidobtak. [link]

2010. máj. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából még mindig nem döntöttem. Valóban örökbefogadnék egy kidobottat, ha hiszed, ha nem korábban már néztem is őt, akit belinkeltél, de nem magam miatt, hanem két kicsi gyerekem miatt félek egy felnőtt kutyát magunkhoz venni. A csau tudjuk, egyszer választ gazdát, és ragaszkodik ahhoz, a kidobott csau félek, csalódott az emberekben és rettegnék attól, mikor támad meg. A nevelés kérdés pedig e fajtánál szintén megválaszolt, hiszen öntörvényűek és parancsot nem csak kérést teljesítenek, gyorsan tanulnak és az intelligens viselkedés ösztöneikben van. Az összehasonlítás, ami valóban örök küzdelem lenne bennem. De kutyából sincs két egyforma. Tudom, hogy az utódot is nagyon szeretnénk. Még gondolkodunk, talán ha telik az idő, könnyebben döntünk, egyelőre nagyon nehéz:(
2010. máj. 13. 22:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éve halt meg a csau kutyusom, Egon 13 éves volt. Nagyon-nagyon szerettem. 3 hónapja találtam interneten egy másikat. Ő kislány, teljesen más. Nem hasonlítgatom hozzá hisz Egonra már megfontolt felnőtt kutyaként emlékszem a mostani meg még kis neveletlen,minden érdekli kapar, rág tipikus kiskutya. Ég és föld a kettő. Szerintem vegyetek nyugodtan ugyanolyan fajtát. Hisz minden kutya külön egyéniség. Őt más dolgokért fogjátok szeretni mint a másikat. A kismacikat meg amúgysem lehet nem szeretni.
2010. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!