Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! A kutyám megevett 2-3...

SOS! A kutyám megevett 2-3 csokitojást! Mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Kérlek hogy segítsetek

2017. ápr. 13. 10:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Vidd orvoshoz!
2017. ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Klinikai tünetek


A mérgezés első tünetei általában hányás és hasmenés formájában jelentkeznek röviddel a csokoládé elfogyasztása után. Ezt nyugtalanság, izgatottság, sokat vizelés, majd remegés és görcsrohamok követik. A kutya zihál és minden érintésre túlzottan reagál. Végül nagyfokú elesettség, ájulás, kóma és sok esetben elhullás lép fel.



[link]

2017. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Mekkora kutya, mekkora csokitojást, milyen csoki?
2017. ápr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Minél nagyobb a kutya és minél kisebb a csokitojás, annál kisebb az esélye az életveszélynek. Kivéve ha étcsokoládé, akkor már most életveszélyben van! Vidd dokihoz! És tájoztass minket, miután elvitted dokihoz.
2017. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%
Nincs ilyen, hogy az étcsokoládé az instant életveszély, az étcsokoládé ugyanaz, mint a tejcsokoládé, csak kb 3x-os kakaótartalommal, amitől nyilván veszélyesebb, de ettől még például egy 30 kilós kutyának abból is majdnem egy kilót kell megennie, hogy meglegyen az LD50.
2017. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges elvinni ennyi miatt dokihoz. Az én kutyàm (kölyök németjuhász) tegnap előtt evett meg 3 tojáslikőrrel töltött csokicsirkét, meg egy diabetikus csokinyulat. Felhívtam a dokit (aki amugy a főnököm) azt mondta hànyàssam meg sós vízzel. Nem hànyt tőle semmit. Azon kivül hogy részeg volt a tojàslikőrtől, semmi baja nem lett.
2017. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Egy kis cavalier king charles spánielem van! 6kg-kb. Lábujjnagyságú csokitojásokat evett meg! Tejcsokiból voltak a tojások
2017. ápr. 13. 10:59
 8/23 A kérdező kommentje:
Sajnos csak este tudom orvoshoz vinni
2017. ápr. 13. 11:01
 9/23 anonim ***** válasza:
Annyitól semmi baja nem lesz.
2017. ápr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Legalábbis nem várható, mert egy 6 kilós kutyára a wikipedia szerint kb 1800 mg a teobromin LD50-je, ennyi kb 900 gramm tejcsokiban van, nem tudom, milyen nehezek lehetnek ezek a tojások, de ha lábujj méretű, akkor szerintem max pár gramm, szóval három tojás az a halálos mennyiség apró töredéke.
2017. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!