Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mivel ápolja a kutyája...

Ki mivel ápolja a kutyája fogát v. mit ad neki rágni, hogy menjen tönkre idős korára?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 15. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk az állatorvos Plaque Off-ot ajánlott, de nem használt nekünk :/ Csirkenyakat szoktam adni neki (kistestű), de szerintem neki eleve hajlama van a fogkőre, így bármit csinálok, visszajön.
2017. ápr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nalunk a bableves utan fennmarad csulokcsont, bikacsok, szarvaslab, malacful, meg egyeb termeszetes dolgok, mint egy darab fa, vagy toboz.


Nem reg voltunk allatorvosnal tokeletesek a fogaik (az egyik mar 6 eves), fogkovet csak nyomokban talalt.

2017. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi nyersen etetünk, amiben ugye elengedhetetlen a nyers csont adása.

Soha nem voltak problémák egyik kutya fogával sem.

2017. ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp a rágás a kulcs. Minden nap rágnia kell, hogy a fogai erősek maradjanak. Nekünk tápot eszik, ami 2 dologból is jó. 1.ropogtat 2.a táp kálctápot és mindenféle jót is tartalamaz. Emellett egyfolytában vannak szétszórva az udvaron, házban műbőr és füstölt csontok amiket ha kedve tartja rághat. Így a fogába ragadt kajadarabok is kijönnek és a fogán lévő fogkő sem tud megtelepedni. Vannak menthol-os kutyarágóka játékok, vagy éppen fogtisztító rudak amik elvileg erre vannak. Ezek nem magával a rágással, hanem a bennük lévő anyagokkal tisztítják a fogaikat. De ha pl rongyot húzol vele, azzal is erősíted az álkapcsát.


Egyre nagyon vigyázz! Tenniszlabdás játékokkal SOHA ne játsz kinnt vele, mert ahogy nyálas lesz, ráragad a kosz, hokosza labda szőrös felületére amik koptatják a fogait.

2017. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A miénk lakásban élő 11 éves drótszőrű foxika. Ő nagyjából azt eszi, amit mi /a csont kivételével,mert azt nem kap/, nasinak kap egy kis gyomorkímélő tápot, amit tud ropogtatni, eszi a kefirt műzlivel. Csak azért kérdeztem, mert eddig nem volt gondunk, de nem is szeretnénk, hogyha lenne, ezt szeretnénk elkerülni. Köszönöm az eddigi jó tanácsokat!!
2017. ápr. 15. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Rágás, rágás. Nyers marhatérd, marhacsont, szárított bikacsök, ilyesmik a legalkalmasabbak erre.
2017. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Pedigree DentaStix és DentaFlex-et szoktam adni neki, illetve bőr rágókákat.

Régen csontot kapott de mindig véres volt tőle a széklete és hasmenése is volt tőle. Az ínye is folyamatosan vérzett tőle. Illetve sérve is van úgyhogy nem is kaphat már egyáltalán.

2017. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!