Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj hogy tiltom a kutyának...

Baj hogy tiltom a kutyának ezeket a cselekvéseit? Jól tiltom őket?

Figyelt kérdés

Tiltom a:

-ugatást, morgást: Rászólok, hogy csönd, ha nem hagyja abba, befogom a száját és megint mondom, hogy csönd.

-Dolgok nyalását, harapdálását: Rászólok hogy nem, majd elhúzom attól a dologtól és a szájába adom egy játékát és megdicsérem.

- Maga vakarását, nemi szerve nyalását: ugyan úgy tiltom, mint az előzőt.


Baj hogy tiltom a kutyának ezeket a cselekvéseit? Jól tiltom őket?



2017. ápr. 18. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ugatàst, morgàst én nem mindig tiltom. Szituációtól függ. Ha egy kisebbségi vagy unszimpi ember odalép hozzàm, igenis hagyom a kutyàt morogni.


Dolgok nyalàsa, harapàsa oké hogy tiltod. Bàr én a bot rágcsàlást szoktam hagyni.


A maga vakarásàt, nyalásàt nem tiltom. Dehogy! Neked jó lenne ha viszketne a hàtad és a pàrod vagy anyud nem hagynà hogy megvakard??

2017. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A vakarást, tisztálkodást miért tiltod?


Működik a tiltás? Vagyis leállt végleg ezekről a viselkedésekről? Akkor jó a tiltás, ha a hatására a kutya egyre ritkábban mutatja a nem kívánt viselkedést, és vagy teljesen felhagy vele, vagy elég egy rászólás is, hogy hosszabb időre ne mutassa.

2017. ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első nem baj, csak lehetne következetesebb.

A második érthető, de nem vagyok benne biztos, hogy elég hatásos e.

A harmadik pedig agyrém. Komolyan, szerencsétlen kutya nem vakarhatja meg magát? A nemi szervét meg nem szórakozásból nyalogatja, hanem azért, hogy tisztán tartsa. A tisztálkodás még az állatoknak is nagyon fontos, ez pedig hozzátartozik, szóval nem lenne szabad tiltani.

2017. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugatás, morgás: szituációfüggő, nem kell ezeket teljesen elnyomni, jelezze csak, ha szerinte valami nem oké. Praktikusabb megdicsérni, és utána csendre inteni, ő is nyugodtabb lesz, hogy átment a figyelmeztetés, és mer is majd szólni olyankor, amikor tényleg baj van.

Nyalás, harapdálás: tiltsd nyugodtan, ha olyan dolgot nyal vagy harap, amit nem kéne. De ezt se kell teljesen elnyomni.

Saját maga vakarását meg nyalogatását viszont ne tiltsd. Próbáltál te már nem vakarózni, amikor viszketett valamid? Elég szar. A nemi szerve nyalása is tök természetes, ők ugye nem szoktak naponta fürdeni, meg nem tudnak vécépapírt használni. Talán gusztustalannak tűnik, de a kutya ilyen, nyalja magát, törődj bele.

2017. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én alapjáraton nem vagyok nagy tiltáspárti, mert a kutya csak annyit vesz le, hogy oké, ezt ne csináljam. Csak jön a kérdés: akkor mit csinálhatok? A kutyus nekiáll találgatni. Oké, a kezedet nem rágcsálom, nyalogatom, helyette rámegyek a netkábelre, hiszen az is jó buli (számára). Egy tiltástól nem tud azonnal generalizálni a kutya. Főleg, ha nem megy jól a tiltás, mint ahogy #2 hozzászóló is írta. Ráadásul amiben nagyon igaza volt még, az ez: "elég egy rászólás is, hogy hosszabb időre ne mutassa." És itt a hangsúly a hosszabb időn van. A büntetés buktatója az, hogy a nem kívánt viselkedés előbb vagy utóbb visszatér (B. F. Skinner 1920). Gondolom persze meg lehet úgy félemlíteni, hogy esetleg a gazdi közelében egyáltalán ne merje csinálni élete végéig, de az már nem nevelés.

Jobban szeretem, ha a gazdi átvezeti egy másik viselkedésre. Egy rosszat lecserélsz egy jóra, meg tudod mutatni, hogy mit vársz el. Nézd, ne harapdált az asztal lábát, itt van ez a játék, ezt harapdáld. Persze, ha nem érti a rágcsajáték "funkcióját", akkor meg kell neki tanítani.

A morgást alapjáraton nem tartom jó ötletnek tiltani semmilyen szituációban. Ez is a kommunikáció eszköze, mint ahogy akumi is írta. Ha a kutya azt tanulja meg, hogy nem moroghat, akkor szoktak előjönni a tipikus "semmiből jött" harapások. Mindegy miért morog a kutya. Van játékmorgás, ami teljesen ártalmatlan, csak a felfokozott izgalom miatt jön ki belőle. Ha emberekre, kutyákra morog, akkor se tiltanám, mert azzal még nem orvosoltuk a problémát, csak bekussoltattuk a kutyát. Fel kell tenni ezeket a kérdéseket: Miért morgott rá? Fél? Agresszív, reaktív? Frusztrált, izgatott? Ilyenkor a kiváltó okot kell kezelni, nem a tünetet.

Az utolsó ponthoz csak annyit: ne fürödj egy hétig és lásd meg meddig bírod vakarózás, arcmosás, hasonlók nélkül. Ez egy természetes dolog, nem egy rossz szokás.

2017. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!