Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadászösztönt hogyan kezeljem?

Vadászösztönt hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Behívható utcán, sétánál a kutyám, viszont ha erdőben vagyunk, és hall egy neszt, akkor nekiiramodik "vadászni" és ha nem rohanok utána, tuti elhagyom. Ja és persze olyankor alkalmi süket.

Vadászösztönt hogyan lehet kielégíteni alternatív megoldásokkal? A vadakat inkább meghagynám a természetnek :)

(Egyébként soha nem kapott el még semmit)


2017. ápr. 19. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Az lehet, hogy őt ég nem kapott el semmit de őt elfogják kapni :(

szegény kutya...


Magyarországon egyre durvábban terjed a babéziózis

2017. ápr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

na ezt jól leírtam :D

szóval az lehet, hogy ő nem kapott el semmit de a kullancsok elkaphatják őt

2017. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Soha nem volt még kullancs benne :) bravectot és frontline sprayt használok,utóbbit erdő előtt rendszeresen.

De nem ez a kérdés :D

2017. ápr. 19. 15:46
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

hidd el volt benne kullancs

(gondolom még fiatal a kutya)

2017. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
5 éves :) és heti 3x megyünk erdőbe. Ha volt is benne, hamar leesett. :D
2017. ápr. 19. 16:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajnos necces mert a lárvákat vagy nimfákat észre sem veszed...


a vadász ösztönt meg egy 5 éves kutyából már nem "ölöd ki"

kis korában még rá lehetett volna parancsolni erényesen és akkor megtorpan de ennyi idősen már esélytelen szerintem

2017. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Dehogy esélytelen.

Figyelj, a kutyád valószínűleg nem kapott ki soha eléggé ahhoz, hogy ne érje meg neki a vadat üldözni...

Terrierem van, póráz nélküli sétánál nagy hangsúlyt fektettem arra, hogy ha hívom, akkor tényleg jöjjön, ha azt mondom hagyja a mókust/macskát/madarat, stb akkor tényleg hagyja. Kb. 2 alkalommal szórakozott, hogy tiltás ellenére elment vadászgatni, na akkor jól "beledöngöltem" a földbe, amikor elcsíptem.... Azóta bármiről tiltható.


Sajnos nem megy minden szép szóval és jutifalattal, ha süketet játszik a kutya vagy elborítja az agyát a vadászhatnék, akkor erélyesebben kell fellépni.


Segíthet, ha akkor, amikor eliramodik,akkor fenék tájékon megdobod valamivel, gumilabdával, üres flakonnal,füzettel, stb. hogy kizökkentsd.

2017. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy olyan kutyát, amit nem lehet behívni és kontrollálni nem kellene elengedni pórázról! Vidd hosszú pórázon és annak a segítségével szoktasd le a vadászatról. Vagy az indulás pillanatában zökkentsd ki a kutyát más módon. Ha más nem működik, használj elektromos nyakörvet.


Milyen fajta kutya? Persze, le lehet vezetni az ösztöneit más módon is, sőt, le is kell.

2017. ápr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen én is le akarom vezetni a vadászhatnékját, hogy erdőben ne legyen így felhúzva. Régebben láttam olyan versenyt, ahol műnyulat "futtattak" a kutya előtt, és el kellett kapnia. Ezen gondolkozok, de nem tudom, mi lehet a neve ennek a tevékenységnek,és az országban van-e lehetőségem ilyenre, versenyen kívül.

A poén az, hogy minden más helyzetben behívható, leraktunk egy engedelmest, és alapvetően meg vagyok elégedve vele.

A kizökkentés jó lenne,ha sikerülne elérnem valamivel. Grabancráncigálás, földbe döngölés pedig csak egy ideig használ.

Elektromos nyakörv kilőve,mert kiskorában megállapították,hogy szívbeteg (ivartalanítás előtti vizsgálaton derült ki), így ilyen dolgokat tilos használnunk. Amúgy láncos nyakörve van (fojtó).

Még egy dolog, mi van akkor,ha veszek egy 10 méteres pórázt, és úgymondd azzal gyakorlom a behívást?

Ha nemjön az első pár hívásra, akkor pedig jön, amit javasoltatok, földre nyomás,grabancozás, talán már magára veszi.


De még annyit hozzátennék, hogy nem az a célom, hogy minden meg legyen tiltva neki, hanem szeretném kielégíteni az erre irányuló ösztöneit,hogy kevésbé akarjon ilyen helyen engedetlen lenni.

2017. ápr. 19. 21:35
 10/12 anonim ***** válasza:

bármi lehet amitől fél :D


mi kutyánk pl. a víztől fél...

néha beszökik a házba és nem akar kimenni, bebetonozza magát valamelyik sarokba :D


na akkor kell egy növényspriccelőt elővenni, már ha meglátja iszkol kifele ezerrel...


szóval akár használhatsz olyan tárgyat amitől fél...

2017. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!