Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam, kezeljem az...

Hogyan tanítsam, kezeljem az új kutyusom?

Figyelt kérdés
A héten kapom meg az első nagykutyámat, egy kuvaszt és mindenhonnan csak a rosszat hallottam róla, hogy így harapja meg az embereket, meg úgy öli meg a gazdáját, meg emígy vadul meg... ezekből elegem van, attól mert az adott kutya egy nagytestű kutya, mindenáron megvadul?! szerintem hülyeség, ennyit erről. De még ha ezekben nem is hiszek, mindenféleképpen szeretném elkerülni hogy a kutya bárkit is bántson, mert anyukám ettől fél. Szóval a kérdésem az lenne hogy miket kell neki megtanítanom, hogyan tanítsam azt meg neki? Kuvaszt sétálni érdemes e vinni? (azt mondták nem mert utánna állandóan kivágyna az utcára, de én szeretném néha megsétáltatni.) Utána olvastam pár helyen, de leginkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, és nem arra hogy ne legyen ilyen kutyád ha nem értesz hozzá!! Ha nem próbálom meg sose tudhatom meg milyen nagykutyát tartani. Okoskodók kíméljenek, előre is köszi

2017. márc. 12. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg képes meghülyülni idős korára a kuvasz, 2 ilyet is ismertem a falunkban, az egyiket végül láncon kellett tartani, a másikat lelőtték..... :(

De a kuvasznak hatalmas terület kell, nem elég egy kertben bezárva élnie, mert tényleg bedilizhet szegény, nem erre tenyésztették ki, nem hobbikutya.

2017. márc. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De annyira szeretnék már egy nagykutyát, de akármelyikre esett a választás mindenre tudtak mondani valamit hogy miért rossz... meg hogy bedilizik az összes öregkorára. Nem akkor hülyül meg ha nincs foglalkozva vele?!
2017. márc. 12. 23:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap hosszú séta, kiskorban kutyaovi, aztán suli, már csak azért is, hogy rajta tartsa a szemét szakember, aki hamarabb észreveszi, ha gond van, és nem kell tőle tartani :)

Sétálni meg vidd csak szépen rendszeresen (lehetőleg minden nap 1-2 órára). Persze, hogy ki fog vágyni az utcára, minden kutya szeret kimenni, de mivel tudni fogja, hogy úgyis viszed, nem megy majd egyedül (amennyiben időben ivartalanítva lesz). A szökést legfőképpen azzal lehet megelőzni, ha "legálisan" láthatja a kutya a világot. És nem mellesleg a "meghülyülést" is, mert általában attól kattannak be, hogy nincs tér, nincs dolog, nincs inger, csak dölgik a kutya egész nap a kertben és ugatja a postást. Ha olyan élete van, amit érdemes élni, nem lesz vele baj :)

2017. márc. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt a kutya ovi/suli dolgot nem tudom hogy megengedhetjük e magunknak sajnos mert nincs sok pénzünk hogy úgy mondjam hogy még ezt is bevállaljuk.Viszont most van egy puli kutyánk és amellé szeretnénk a kuvaszt, a puli 11 éves jelenleg, szerintetek kifognak jönni egymással? A puli nagyon nyugodt általában döglik egész nap.
2017. márc. 13. 00:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog bekattani, ha fizikailag és szellemileg is kifárasztod. Azaz mozgás, séta játék és tanulás. Nem feltétel a kutyasuli, de ezesetben érdemes könyvekből, netről stb ellesni fogásokat ötleteket! Nem lehetetlen így sem sokmindenre megtanítani. Bekattanni bármelyik láncos, vagy kisebb portán tartott kutya be tud amivel nem foglqlkoznak. Vagy agresszív lesz, vagy félős vagy stb stb... Mindenesetre viselkedészavaros.

A pulival nem sok gond lesz. Össze lehet szoktatni hamar őket.

2017. márc. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha nincs elég pénzetek a sulira, hogy akartok kutyàt venni? Mert minimum 150.000 ft. Ugye nem 30.000-ért akarsz kuvaszt venni?

A "néha séta" nem elèg neki, mi is falun lakunk, mégis napi 2× visszük sétálni a németjuhàszunkat.

Ha foglalkozol vele, nem fog bekattanni.

2017. márc. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Elegendő pénz nélkül ne vállaljatok kutyát. Ha megbetegszik, az állatorvosra is költeni kell, és ha azt akarjátok, hogy életben is maradjon, akkor az nem ötezer forintos vitamininjekció lesz a kijárós dokitól, hanem rendes kivizsgálás, kezelés, kontroll. Egy egyszerű hányós-hasmenős vírus is huszonezer forint tud lenni. Az ivartalanítás sincs ingyen, az egész éves kullancs elleni védekezés sem - rohadt sok pénz ám egy kutya. És vele csesztek ki, ha nem költötök rá rendesen, meg magatokkal, ha nem futja sulira, pedig kellene (ami persze nem biztos, de könnyen előfordulhat; elég sokaknak kihívás még a normális pórázon sétálás is, pláne egy ekkora kutyával).

És azt is bele kell számolni, hogy az öreg puli is egyre több pénzt fog elvinni, egyre több baja lesz, amiket kezelni kell, és egyébként is illik ilyen korban 1-2 évente egy teljes kivizsgálásra elvinni, hogy minél előbb kiderüljön, ha valami nem oké, és időben el lehessen kezdeni foglalkozni vele.

Szóval gondoljátok át még egyszer, kérlek. Nem jó dolog azon vakarózni, hogy a pulinak vegyél-e fájdalomcsillapítót, vagy a kuvasz kezdődő agresszióját kezeltesd-e (csak mondtam egy példát), mikor mindkettőre szükség van, de csak az egyikre futja.

2017. márc. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya sem kattan meg, ha az igényinek megfelrlően van tartva, és nem csak a fizikai igényekre kell gondolni. A kuvasz jó fajta, de erős jellemű embernek való csak. Ha a fajta igènyeit nem tudod kielègítani válassz másikat, mert abból lesz a baj.
2017. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lesz pénzed kiképzőre, szakemberre szükség esetén, akkor ne válassz kuvaszt, pláne első "nagykutyának".

Sétálni egyébként minden kutyát vinni kell, lehetőleg naponta.

Az a kutya kattan be, amelyiket nem vagy nem megfelelően nevelnek, illetve elhanyagolnak, ingerszegény környezetben éli az életét.

Kuvasz: pásztorkutya, terület-és vagyonvédelemre való. Határozott, de igazságos bánásmódot igényel. Elég önálló fajta, nem fog soha úgy csüggeni rajtad, mint például egy labrador vagy német juhász.

Idegenekkel szemben felnőtt korára ösztönösen bizalmatlan lesz, akár veszélyes, harapós is.

Nagy a helyigénye, nagy területet igényel, amit szabadon bejárhat, ezért főleg tanyákra való.

Láncra kötve tartani szigorúan tilos.

Nem tudom, hány éves vagy, és mennyire vagy tapasztalt kutyanevelés terén, de a leírásod alapján én óva intenélek a kuvasztól.

2017. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lugoka ***** válasza:
84%
Ha Anyukád félni fog tőle akkor ne válasszatok Kuvaszt. Komolyan mondom! Megérzi már kicsinek is, és nem fogja tisztelni. De, hogy a kérdésedre válaszoljak. Nekem 7 és fél hónapos a kutya és napi - 2napi rendszerességgel járunk sétálni. Először hülyének néztek itt a faluban, hogy kutyát (pláne kuvaszt!) miért sétáltatok. Aztán mikor nyugodtan megsimogatták a gyerekek, meg játszottak vele, akkor meg ámuldoztak, hogy: Ilyen is lehet egy Kuvasz?! Persze figyelni kell mert még kamasz és hajlamos felugrálni ha túlpörög. A gyerek meg nem díjazná ha felborítaná. Én nem iskolába járok vele hanem megállapodtam a kocsmárossal akinek szintén van kutyája (puli), hogy inkább hozzá járok, és beenged a helyiségbe a kutyával. Gondoltam, ott fordul meg a legtöbb féle ember. És tényleg! :) Mostanra nyugodtan kiabálhatsz mellette, átléphetsz rajta ha fekszik az út közepén stb. fekszik tovább nyugodtan. A sétával ne legyenek illúzióid. Nekünk 600 valahány nm a kert, de egy séta már 3 hónapos korától min 6-8 km. Minimum! Akkor már kezelhető lesz. Nagyon okos, tanulékony,de míg az előző kutyáimnak elég volt max kétszer elmondani valamit, addig neki 6-8 szor is el kell mondani mire megcsinálja. Nem mire megérti, mire megcsinálja! Vagy kivárod a hisztit és állsz előtte míg nem csinálja. :) Ja! És a tiszteletlenséget még véletlenül se szabad megengedni! Semmikor! Semmilyen formában. Ha van még kérdésed írjál pv-t is nyugodtan. Amúgy tündérek, csak figyelni kell rájuk. Bocs ha hosszú lett.
2017. márc. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!