Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen kutyavásárlásról mik...

Az ilyen kutyavásárlásról mik a vélemények?

Figyelt kérdés

Ugye vannak tenyésztők, akiknek az egész életük a kutyák körül forog, ez a szakmájuk. A kiskutyák és a szülők minőségi táppal etetettek, fajtatiszták, törzskönyvesek és minden földi jóban és szeretetben van részük, szocializáltak, betegségektől szűrve vannak stb.... Vannak a szaporítók, akiket nem érdekli a kutya jóléte csak a pénz, ezért a szukákat kimerülésig fialtatják, nem is biztos hogy fajtatiszta kutyáik vannak, ketrecekben tartják őket, ápolatlanok és talán még nevelve sincsenek. Így jönnek világra gyenge, beteges és idegileg roncs kutyusok.

...

Akkor tegyük fel van egy család akiknek van egy ápolt egészséges, minden törődést és szeretetet megkapó, jó idegrendszerű kutyájuk, és egyszer-kétszer fedeztetik és felelősségteljesen segítenek a kölykök felnevelésében, és megalapozzák a kiskutya jó egészségét, de nincs törzskönyvük a kicsiknek és a gazdiknak sem ez a szakmájuk, a kölyköket is olcsóbban adják, mint ha törzskönyvesek lennének és mondjuk interneten(jófogáson, és ilyen oldalakon) hirdetik őket. Róluk mi a vélemény? Több családtagomnak is így fialt a kutyájuk, valamint több ismerősöm is így vásárolt kutyut.



2017. ápr. 19. 19:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
3 éves, tk-s német juhászom van, németországi felmenővel. Hobby célra vettük. Még 7 hónapos sem volt, amikor már megtaláltak a szaporítók. Úton-útfélen megszólítottak, van egy szukájuk, fedeztessem a kanommal. Hiába mondtam, hogy nem, elmondtak minden dilisnek, hogy elutasítom a pénzkereseti lehetőséget. Végül ivartalaníttattam, de még így is meg-megkérdezik, pedig kicsit odafigyelve látszik is, hogy ivartalan. Őszintén szólva ezt a mai napig nem bántam meg, bár az én kutyám alapból is egy elég nyugodt, kiegyensúlyozott kutya. Ja és ennek ellenére egy évesen mindenre leszűrettem.
2017. ápr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!