Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogkő leszedése?

Fogkő leszedése?

Figyelt kérdés
Pici kutyus, 10 éves, 2 éve fogadtuk örökbe. Most már igen csak érezni a szájszagot, ami a fogkőtől van. Kérdeztem a kutyafodrászt, azt mondta még igen az elején van, most érdemes leszedetni. Vajon hogy bírná egy idősebb kutya az altatást/bódítást? És aki csináltatott már ilyet, annak mennyibe került?

2017. ápr. 20. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Egy hónapja voltam fogkő eltávolítás és foghúzáson a 10 éves havanese kutyusommal. Mi is féltünk tőle. Bódítás előtt a doki vett tőle vért, hogy megnézzék a vese és máj működését, hogy lehet-e altatni. Vártunk egy húsz percet az eredményre, majd behívtak. Az eredménye jó lett, így megkapta a bódítót. Hamar elaludt, kiküldtek egy jó fél órára. Nekünk már nagyon vészes volt a foga, így ötöt húztak ki. Mikor felébredt szegénykém nagyon kába volt. :) Végül 24 000 fizettünk, ebben benne volt a fogkő leszedés előtti héten szedett antibiotikum ára, a bódítás, maga a eltávolítás, a húzás, és az ébresztő. Rendesek voltak, mert csak egy fogat számláztak, amúgy több lett volna, mert darabja 4000 forint. :D Egy hét múlva mentünk kontrollra, akkor még kicsit ment a hasa, így kapott még egy antibiotikum szurit. Egy hétig virslit kellett ennie, mert az ilyen szivacsos jellegű, így nem ragadt bele az ínyébe. Pár nap alatt rendbe is jött, és már nem kell menekülni a szájszagától. :)
2017. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes leírást! Már nem "vakon" megyünk!Egyébként ő egy kis yorkie. :)
2017. ápr. 20. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit. :) A doki úgyis mindent elfog mondani részletesen, nekünk is így volt. :)
2017. ápr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Én 16 éves vesebeteg kutyát vittem, egy PROPOFOL nevű altatóval altatták. Ezt a fogkőleszedés alatt folyamatosan, intravénásan adagolják (tehát nem kap egy szurit és bumm, kifekszik 3 órára...) és ahogy abbamarad az adagolás, ébredezik a kutya.


Semmi gond nem volt, mondta is a doki, hogy ezt kifejezetten idős, vesebeteg, májbeteg, stb. állatokhoz használják.


Kicsit drágább, mint az általános altató/bódító, de nem volt vészes.

2017. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok...Melyik elmeroggyant szerint nem hasznos, amit írtam?! :D
2017. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!