Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő leszedése után érzékeny...

Fogkő leszedése után érzékeny fog?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt voltam fogorvosnál ellenőrzésen és az asszisztens leszedte a minimális fogkövet a metszőfogaim környékén. Azóta nagyon érzékenyek, már attól fáj ha iszok (bármit ha hideg ha meleg), vagy a számon át veszek levegőt. Rossz munkát végzett volna aki végezte? Hogy lehet ezt elmulasztani?

2015. jún. 18. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is érzékeny volt napokig, mert az iny nem fedi a fognyakat. Eddig a fogkő volt rajta.. Pár nap és elmúlik, sok fogmosás, szájvíz aztán helyreáll minden :)
2015. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez mindig így van ha a fogkő már nemcsak a koronát érte, hanem a gyökereden is volt. Moss fogat naponta többször (akár 3x is de legalább 2x), használj szájvizet és fogselymet is. Ahol érzékeny, kenj rá fogkrémet és hagy is ott. Nem fog azonnal hatni, de segíthet. Fogkrémnek meg ha lehet használj sensodyne rapid-ot vagy zöld elmexet.
2015. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minimum 1 hétig érzékeny nekem is mindig, de legutóbb 2 hétig tartott, én is Sensodyne rapid fogkrémet használok ilyenkor, egy darabig ne egyék/igyál túl hideg, vagy meleg ételt/italt, savas dolgokat, és csak körkörösen, vagy hosszában mosd a fogad, vizszintesen ne, mert akkor fáj.
2015. jún. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!