Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhesség vagy álvemhesség?

Vemhesség vagy álvemhesség?

Figyelt kérdés
Pontosan 60 napja szólt anyósom, hogy a kutyám párzott az ő kanjával. Nem voltam itthon 1 hétig, és rábíztam. Viszont nem vérzett, így észre sem vettük, hogy tüzel. Mivel kis keverék szobakutyáról van szó, így tüzelések alkalmával nyilván vigyáztam rá, sosem volt még vemhes. Most azt látom rajta, hogy sokat fekszik, nem szaladgál, nem ugat, csak pihen. A hasa viszont abszolút olyan mint mindig. Nem nagyobb semmivel sem. Talán az emlői egy kicsit mintha meg lennének duzzadva. Nem épít "fészket", nem nyugtalan. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy párzásból születhet kiskutya, de van ilyen, hogy 60 nap után sem látszik semmi a hasán? Egyszer előfordult már nála álvemhesség (orvoshoz vittem) egy tüzelést követően, ami pár napig tartott, de nem volt komoly. Mivel nem volt még vemhes, így nem tudom, mekkora a valószinűsége, hogy egy párzás "sikeres" legyen? Csak ultrahanggal lehet megállapítani, hogy van-e kiskutya? Mindenképpen orvoshoz kell fordulni ilyenkor?
2017. ápr. 20. 16:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy maradtak ki már neki tüzelések, sokszor előfordult, hogy nem is vérzett. Volt hogy egy évig nem volt tüzelése, legalábbis ha volt is, nem észrevehető. A doki szerint ez előfordul.
2017. ápr. 20. 16:15
 2/9 anonim ***** válasza:
Ál
2017. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdemes elvinni, az a legboztosabb. Ls rögtön egy időpontot is megbeszélhettek ivartalanításra. Nem hhiányzik a kutyádnak az ellés és a világnak sem +1 alom kiskutya
2017. ápr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amikor kiderült, hogy pároztak én azonnal vittem volna ivartalanításra, akkor még lehetett volna.

Most nem tudom mi lehet, de az orvos azonnal megmondja.

2017. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
KELL neki az örvös!
2017. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy nem nem nő meg látványosan a hasa... Vidd orvoshoz, ő megmondja mi a tuti, hacsak nem akarsz hirtelen egy rakat kölyköt a lakásba!
2017. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de azért nincs ivartalaníttatva, mert nem lehet. Olyan szívbetegsége van ami mellett nem vállalható be egy operáció. Több orvostól van szakvélemény ezzel kapcsolatban.
2017. ápr. 20. 16:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Vidd el ultrahangra ott se perc alatt kiderül, ott nem altatnak.
2017. ápr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ivartalanítani nem lehet, a szülés is meg fogja viselni, bele is halhat! Jobban kellett volna vigyáznod rá, de anyósod is felelőtlen!
2017. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!