Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foltos szőrhullás. Pollenaller...

Foltos szőrhullás. Pollenallergia, álvemhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyusom 8 éves, eddig semmilyen betegsége nem volt.Először leírom az előzményeket, talán köze van hozzá.

Szóval kutyám ivaros, mivel idén tüzelés után álvemhes lett, dokival megbeszéltük, hogy ha rendbe jön akkor kiivartalanítja.

Most jött rendbe, de erre 3 napja észrevettem, hogy elől a szügyénél kétoldalt kopott a szőre kör alakban mindkét oldalon.Megkeféztem és az alsó pihe szerű szőre is sok kijött.Tegnapra szinte csak a bőr maradt elől.Nem vakarja amúgy nem piros csak a fehér bőr.


Gyorsan orvoshoz vittem, azt mondta hogy pollenallergia és hogy kivakarta.De nem vakarja.Kapott gyógyszert és majd vissza kell szólnom , hogy még vakarózik-e?

De basszus nem vakarózik és eddig se és nem érti meg..


ma olvasgattam és álvemhesség utáni hormonfelborulásra is írják a foltos kopaszodást, meg még más betegségekre is.

Tudom ő az orvos, csak ez fura, hogy nem hiszi el, hogy nem vakarózik és ő szerinte piros kiütéses a bőre, de férjemmel egy órán keresztül kerestük, de egy darab kiütést nem találtunk.


Ne oltogassatok légyszíves,meg vagyok ijedve, nagyon szeretem kutyámat.


Véleményeket szeretnék kérni, hogy szerintetek mi ez vagy mit tegyek?



2016. aug. 23. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Elmész másik orvoshoz is.
2016. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább hormonális problémára utal. Vidd el másik helyre, olyanra, ahol lehetőleg laborvizsgálatokat is csinálnak, nem ránézésre döntik el, hogy pollenallergia, mert azt amúgy sem lehet így.
2016. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen az lesz, elviszem máshova.Egyébként 2 jól felszerelt és jó orvos van itt a városba, én az egyikhez hordom, egyszerűen nincs aki rosszat mondana rá, mindenki szó szerint oda van tőle.De akkor átviszem a másikhoz.


Olvasgattam kicsit, és látom, hogy van ilyen bőrkaparék minta, stb...hogy miért nem csinált vagy kérdezte meg?Nem értem.És még nagyon belém tiport ráadásul, az ivartalanítással kapcsolatban is.Fura dolgot mondott és felnőtt nő létemre otthon kiakadtam és .. na mindegy.

Köszönöm a válaszokat, majd megírom azért mi van.

2016. aug. 23. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!