Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért megy neki az ivaros kan...

Miért megy neki az ivaros kan kutyáknak?

Figyelt kérdés

Egy éves ivartalanított kan kutyám van. Nagyon barátságos volt idáig mindenkivel, viszont egy ideje (két-három hónapja) elkezdett támadni (morog, vicsorít, nekimegy) más kutyának. Most jöttem rá, hogy csak és kizárólag ivaros kan kutyákkal van ez. Szukákkal és ivartalanított kanokkal nagyon jól elvan. Miért van ez? És lehet ellene tenni valamit? Kinövi majd?


Egyébként olyan mintha nem is bántaná igazán az "áldozatot", csak így acsarkodik. De volt, hogy a másik gazdival, közös megegyezéssel hagytuk, hadd játsszák le, és nem történt igazán semmi, csak rossz volt nézni, ahogy agresszorkodik. De a legtöbb gazdi megijed, meg én se szeretek ezen pörögni, hogy lesz-e valami baja neki vagy a másiknak.



#agresszió #kan kutya #ivaros kutya
2017. ápr. 24. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Vagánykodik, meg akarja mutatni hogy ő a valaki :D Szerintem. Viszont hogy 2-3 hónapja csinálja ezt nem tudom mitől lehet. Lehet a kutyáknál is a hormonok beindulnak.

Képzeld el nekem egy yorkim van és szinte minden kutyának neki menne. Kicsinek, nagynak. Ivartalanítottuk hátha leáll. De nem, ugyanolyan :D

2017. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kamasz és arcoskodik. Határozottan tiltsd le, mert ha így marad, akkor nem sokáig fogtok bandázni idegen kutyákkal.
2017. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A következőket szoktam tenni. Ha már vicsorog, morog, elhúzom, a grabancánál fogva. Ha lenyugszik, visszaengedem, de ha hülye, lecseszem (lenyomom a fejét kb így ennyiben merül ki), és határozottan elvonszolom onnan.


Én is sejtettem h arcoskodás, ki is nevetem, ha nála jóval nagyobbakkal is csinálja. Akik simán elintézhetnék egy másodperc alatt, csak jobb fejek :D.


Mit tehetek még? Próbálkozni egy türelmes, jámbor ivaros kannal, vagy attól hogy egyet megszeret még nem oldódik meg a dolog?


Köszi

2017. ápr. 24. 13:03
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát ez nem tiltás. Ez kérés. Annyi, hogy "légyszi, fejezd be, mert nekem nem tetszik". A kiröhögést meg még biztatásnak is veheti, hiszen pozitív hangulata van.

A tiltás kicsit más hangulatú, annak az az üzenete, hogy "ezt nem _fogod_ csinálni, mert itt vagyok és nem engedem, és ha fejreállsz, akkor sem". Határozottan, élesen el kell vágni az ilyen próbálkozásait. Bármit is kap tőled, sokkal jobban jár, mintha kilyukasztja egy másik kutya.

2017. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Most arra gondolsz, hogy fizikailag is demonstráljak?

(a kiröhögést amúgy nem úgy értettem, hogy felhőtlenül hahotázok, miközben ő nekimegy valakinek, csak h érzem az iróniáját mikor a 10kilójával arcoskodik.)


Kisebb pofonok nála nem igazán számítanak semmit. Én úgy érzem, határozottan lépek közbe, de lehet h a tiltást nem érzi ki belőle, csak azt, hogy közbelépek, elviszem. Azért szar szitu, mikor ott van még 3-4 gazdi és akkor magyarázkodok, sűrű elnézéseket kérek, közben fogom a kutyát, lecseszem...

2017. ápr. 24. 13:12
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát úgy csináld, meg legyen benne erő. Nem feltétlenül fizikai (bár sok kutyának az is kell, hogy elhiggye, hogy nem viccelsz), inkább akaraterő, hogy érezze, hogy itt most nem az fog történni, amit ő akar.

Nagyjából olyasmi stílusban érdemes ezt kezelni, hogy pl. lekeversz neki egy rendes sallert (nem a fájdalom a lényeg, hanem a meglepetés, hogy "hoppá b+, itt történt valami", de a legyintés ehhez általában kevés) és elzavarod, vagy úgy viszed el, hogy közben kicsit a fülecskéjét is hozzáfogod a nyakörvhöz, vagy belemarsz hátulról a horpaszába. Minden kutyánál más jön be, más erősséggel (mert nyilván túltolni se kell ezt a dolgot, mindig épp csak annyi legyen, amennyi eléri a kívánt hatást), de ilyesmi stílus általában szokott kelleni ahhoz, hogy határmeghúzásnak értékeljék a megmozdulást, és ne csak szépen kérésnek.

Az számít, hogy a kutya fejében álljon össze, hogy a kötekedésért valami olyan fog következni, amit ő már nem akar bevállalni. Nem kell letépni a fejét meg rommá verni, de szeppenjen meg egy kicsit, vegye észre, hogy nem humorizálsz.

2017. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, igyekezni fogok. Kicsit vissza kell venni az arcából, mielőtt egy másik kutya teszi meg. Bár volt rá példa. Meg is szeppent nagyon, hogy "ledominálják", örültem is, hátha tanul belőle, de neeem. :D
2017. ápr. 24. 14:22
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg azért csinálja, mert megteheti, mert megengeded neki. Mert nincs olyan gazda mögötte, aki erről letiltaná, leállítaná.


Állítsd le, tiltsd le. De úgy, hogy valóban abba hagyja végleg az agressziót. Ha kell, akár keress fel kutyaiskolát.

2017. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Semmi baj nem történik azzal, ha egy másik kutya téríti észhez. A kutyák harca szigorú koreográfia szerint zajlik, és a látszattal ellentétben szinte sohasem a másik fél megsebesítése a cél. Nekünk, civilizált embereknek kicsit ijesztő az az őrült acsarkodás, de pontosan ez is vele a szándékuk; "szavakkal" lezavarni a meccset, mielőtt tettlegességre kerülne sor.
2017. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, ilyet ne ajánlgass! Pont az ilyen nagyon okos és megfontolt tanácsok után lesz még több agresszív vagy félős kutya.

Az általad leírt dolgok akkor tudnak működni, hogyha a másik kutya tökéletesen szocializált és teljes mértékig a saját gazdája kontrollja alatt van, a gazda bármikor le tudja állítani. Ilyenből keresve is alig találsz pár kutyát az egész országban. Az átlag, szintén agresszív kutya nem "koreográfia" szerint fog viselkedni, hanem megöli a kérdező kutyáját. Mert nincs kézben, mert nincs jól szocializálva. És a naiv gondolataidat megcáfolva, a kutyáknál nagyon magas a nyílt agresszió. Ők nem csak mutogatják magukat és "megbeszélik a dolgokat", hanem komoly sérüléseket okoznak. Még ezek szerint nem láttál két verekedő kutyát, milyen, sokszor akár végzetes sebeket okoznak egymásnak.

2017. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!