Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örző védő kutyát szeretnék....

Pici Buci kérdése:

Örző védő kutyát szeretnék. Első kutyás lennék. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 24. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Németjuhász, Roti, Mali vagy egy Dobi. Nem baj ha első kutya, de ezesetben felkeresel vele egy sulit! Engedelmes, őv ott te is rengeteget tanulsz. Otthon naponta gyakoroltok, sétáltok játszotok és ennyi. :)
2017. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%

Azt, hogy ne őrző-védő fajtával kezdj! Kemény, tapasztalt gazdát igényel a legtöbbje. De kutyasulit mindenképp érdemes keresni!

Mihez keresel kutyát?

Jelzőnek gyakorlatilag bármilyen kutya alkalmas. Területőrzőnek olyan családi kutyát válassz, amelyiknek a testmérete tekintélyt parancsol, de a természete nyugodt és engedelmes. (Pl. bobtail, bernáthegyi)

Személyvédelemre már komolyabb kutya kell. Mondjuk dán dog. Remek, kedves családi kutya, de baromi önfejű, és kamasz korban oda kell figyelni a rangsorra. Gyerek mellett is tartható. Viszont az isten irgalmazzon annak, aki családtagot bánt!


Németjuhásszal se fogsz mellé szerintem.

2017. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%

Óriás uszkár (standard poodle), konkrétan a legokosabb kutya a világon (tudom, hogy a border collie után a második hivatalósan.) így nagyon könnyű tartani és nem annyira nagyon energikus.


Esetleg még Schnauzer. De a lényeg, hogy társ legyen és attól, hogy ÖVezel vele még ne úgy gondolj rá, hogy Ő egy örző védő mert olyan kutya ma már nincs. Ő a barátod lesz és az csak egy kellemes + ha meg is véd. De a lakásba/udvarra meg szerelj kamerát és riasztót...

2017. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Milyen célra szeretnél ilyen kutyát? Házőrzés, személyvédelem, sport? Tudod-e, mivel jár egy ilyen kutya tartása, és felkészültél-e rá?
2017. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Őrző védő t akar nem uszkárt vagy bobtail! Nyugodtan lepontozhattok, nert itt ez a divat! Lehet kezdeni akár milyen fajtával! 15 évesen vettem meg saját pénzen az első kutyám, ami egy törzskönyves Óriás Schnauzer volt. Ami makacsabb jóval mint egy nj. Mégis tökéletesen boldogultam vele! A tenyésztő megmutatta a trimmelést, azt is meg csináltam, suli mellett tudtam suliba járni vele stb... Szal baromság az, hogy kezdőknek ilyen kutyákat ajánlotok. Olyat vegyen amilyet szeretne, nem amit rábeszéltek, csalódik azt kidobja, eladja stb stb...
2017. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6%

Kérdés, hogy terület-és vagyonvédelemre gondolsz ("házőrző"), vagy személyvédelemre, ill. őv. sportra?

Előbbihez komondor talán a legajánlhatóbb a nagytestű pásztorok közül.

Utóbbihoz érdemes lenne egy német juhásszal kezdeni.

2017. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%
Milyen típusú őv-re gondolsz? Hogy tartanád a kutyát, milyen életet nyújtanál neki?
2017. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Le lehet pontozni, de az uszkár mindenes kutya és elsősorban örző-védő. 10 mp a google-vel rákersni.
2017. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
A malinoist felejtsd el, még a haladóknak is meggyűlhet vele a bajuk. Én a nj-t ajánlom de csak kutyasulival, mert ugye magától nem fog "kiképződni"
2017. ápr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%

Az uszkár valóban nagyon is megfelelő erre a célra és még első kutyának is jó.

Azt is imádom amikor a hovawartról nem hiszik el, hogy jó ilyen célra mert úgy néz ki kicsit mint egy goldi.

Én még Őt ajánlanám, bár kevésbé okos és kicsit keményebb kéz kell hozzá (mármint nagy álltalánosságban).

De mindkettő egy olyan német mindenes kutya akik elsősorban vadászatra és házörzésre, személyi védelemre lettek kitenyésztve, ami nem a leggyakoribb párosítás.

2017. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!