Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kültéri ugatásgátló?

Kültéri ugatásgátló?

Figyelt kérdés
A szomszédunk kutyája minden mozgást megugat amit észrevesz. A szomszédnak jeleztük, de nem tesz semmit. A kutyát sajnálom és tudom, hogy csak azért ugat mert rohadtul unatkozik és nem tud mit kezdeni magával de nem tudok segíteni rajta. Felajánlottam a szomszédnak többször is, hogy átengedheti hozzánk és játszon a kutyáimmal de ő nem akarta. Sajnos a kutyája még sosem hagyta el a telket amióta náluk van és alig vannak vele. Reggel 6kor elmennek, este 6kor jönnek, addig pedig folyamatosan ugat. A kutyának nem szeretnék ártani de elviselhetetlen így itt lakni. Nyáron nem tudom kinyitni az ablakot, teraszajtót mert csak az ugatást hallom. Ezek a kültéri ugatásgátlók pl: [link] mennyire hatásosak? A kutyára milyen hatással vannak? Azon kívül, hogy ultahangot ad ki az mennyire rossz a kutyának?
2017. ápr. 26. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Az UH csak sérti a kutya fülét, olyan, mint a behívó síp, amúgy nem lesz neki egészség károsodása.


Egyébként nem feltétlenül oldja meg a problémát, mert attól függ, hogy mekkora a terület, árnyékolja e valami majd az UH kibocsátást pl növényzet, kerítés, illetve a valós problémát nem fogja megoldani mert max nem az ablakod alatt fog ugatni, hanem a szomszédos telek másik végében.

Nálunk bevált az, hogy a szomszédok összefogtak és együtt keresték meg a kutya tulajdonost, esetleg még azt is meg lehet próbálni, hogy fogadjanak örökbe mellé egy társat.

2017. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Árnyékolni nem árnyékolná semmi, úgymond hátsó kertjükben (sarok telek) van a kutya. Fák, bokrok, stb nincsenek nagyon, de ami van az is a kerítés mentén (utcafrontra, nem felénk). Igazából úgy van az egézs, hogy a házunk pont arra néz néz amerra a kerjük van. Így ha nyílik az ajtó, teraszon/erkélyen vagyunk vagy bármi mozgás van a telkünk első felén akkor a kutya ugat. Ezen kívül az összes utcai mozgást is, de az kevésbé zavar mint amikor kinyitom az ajtót és már ugat felénk.


A másik kozvetlen szomszéd is szólt már nekik nem egyszer, sőt a szembe szomszéd is de azon kívül, hogy bezárták a kutyát a garázsba nem csináltak semmit. Ezt persze mi sem akarjuk, hogy még a kertet is megvonják tőle és a garászban legyen egész nap, így inkább keresek alternatív megoldást.


Másik kutyát semmiképp nem javasolnék nekik, mert az ugatás problémát nem oldaná meg és ha ezzel is alig foglalkoznak akkor kettővel miért lenne másképp?


Szóval ha van bármi egyéb ötlet azt megkösszöném. Ha más nincs kipróbálom ezt, maximum veszek kettőt, hogy lefedje az egész udvart.

2017. ápr. 27. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztaltam, hogy ha az unalomból ugató kutyát valamilyen hanghatással kizökkentem a monotóniából, akkor legtöbbször elhallgat. Ez lehet egy jó erőteljes tenyér összeütős taps, vagy valami hírtelen zaj esetleg rákiáltás.

Egyedül az bosszant, hogy ezt miért nekem kell megtenni, a "kedves gazdája" miért nem képes rászólni, miközben jó párszor a tudomására hoztam már, hogy igencsak zavar a neveletlen kutyája.

Remélem egyszer divatba jön itthon is a felelős állattartás és csak arra alkalmas személyek tarthatnak pl. kutyát nem mindenféle ütődött, aki csak a jogait látja, a kötelességeit nem.

2018. febr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!