Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lesz teljesen szobatiszt...

Mikor lesz teljesen szobatiszta a kiskutyám?

Figyelt kérdés
8 hetes francia bulldog kiskutyám van, egy hete került hozzám, mivel még nincsen meg az összes oltása, így nem tudom kivinni őt, ezért vettem neki kutya pelenkát. Napközben velünk van, sokat játszunk, viszont estére még nem engedjük, hogy a nappaliban legyen, mert szeret rágcsálni. A pelenka ott van, ahol a kutyus alszik este, már elég ügyesen használja, viszont amikor bejöhet a nappaliba, akkor simán odapisil ahova gondolja, nem használja a pelust. Mit tehetnék, hogy ez ne így legyen? Nyilván amint lehet visszük ki sétálni amennyiszer csak lehet, de amíg nem vihetjük kéne erre a bepisilésre valami megoldás, nem szeretném, hogy rászokjon arra, hogy oda pisil ahova szeretne, tudom, hogy "csak" jelöli a területét, és elzárni sem szeretném, csak valahogy rávezetni, hogy a pelenkát használja!
2017. ápr. 27. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
vidd le nyugodtan csak ne egyen fel semmit és ne érintkezzen más kutyákkal. 1-2 óránként le kell vinni és szép lassan növelni az időt. A kutyapelenkár felejtsd el, azzal soha nem lesz szobatiszta.
2017. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%

Vidd oda ahova pisilt és verd el érte...

De azért ne üsd agyon... Csak kicsit.. Lehet beválik... Nállam bevalt a csivavámnál..

De tényleg ne nagyon üsd meg.. :)

2017. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 te teljesen hülye vagy? Komolyan mondom... szerintem veled beszélgettem el a múltkor. Nehogy elverd, ha bent pisil és rajta kapod meg lehet szidni, de NEM ÜTNI!! kicsit sem! kint meg nagyon megdicsérni.
2017. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tegnap azt csináltam, hogy amikor bepisilt kivittem a helyére, és egy 20 percig nem engedtem vissza, de úgy érzem ez nem jó taktika, és mellette még a szívem is megszakadt érte, amiért ki kellett zárnom..

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ki fogom vinni, meglátjuk mi lesz!

2017. ápr. 27. 19:19
 5/7 anonim válasza:
0%
Semmiképp ne vidd ki a kutyust amíg az orvos nem mondja azt, hogy ki lehet vinni!!!!!!!!!! a kizárásos taktika jobb ötlet. AZt lehet még, hogy mikor a nappaliban vagytok akkor odaviszed a pelust, és akkor tudni fogja, hogy igen arra leeht, máshova nem
2017. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen még nem elvárható, hogy szobatiszta legyen. Pláne ha még ki sem viszed, hogy lenne akkor szobatiszta?

A pelenkára szoktatást érdemes lenne hanyagolni, mert ha arra szokik, azzal azt tanulja meg, hogy szabad a lakásban vécéznie. Neki mindegy lesz, hogy pelenka, vagy pl. szőnyeg... Azt kell megtanulnia, hogy nem szabad bent vécézni. Ezt pedig egyetlen módon tanulja meg: ha minél gyakrabban, rendszeresen leviszed. 2 oltása már megvan, vidd ki olyan helyre, ahol nem nagyon járnak más kutyák, és arra figyelj nagyon, hogy ne nyaljon fel semmit a földről. Evések, alvások után érdemes kivinni, kb. 2-3 óránként eleinte.

Így is hónapokba telik, mire szobatiszta lesz. Addig takarítás és türelem, a kölyökkutya ezzel jár.

2017. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt már sajnos próbáltam, hogy kiviszem a pelust a nappaliba, de simán mellé pisilt :)

Köszönöm a válaszokat, hasznosak!

2017. ápr. 27. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!