Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweilerem nekiment egy...

A rottweilerem nekiment egy kutyának. Lehet valami következménye? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Szóval én nem voltam ott, anyum vitte akkor sétálni, és mondta, hogy megtépett egy spiccet. Attól félek, hogy el kell altatni! De sosem csinált még ilyet, se kutyával, se emberrel, se más élőlénnyel. Lehet azért ilyen, mert vemhes? Anyum már szinte itthon se mer hagyni egyedül a kutyámmal, pedig tudom, hogy sose bántana senkit ok nélkül! (Talán még okkal se!)
2011. okt. 30. 03:23
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Többféle oka is lehet a dolognak,ezt látni kellett volna úgy könnyebb lenne meg mondani miért tette.

Bár egyet tudok,a kan rottweilerek nagyon veszélyesek.Neked szuka kutyád van,ők viszonylag békésebb természetűek.Szóval 1 plusz pont.Nem értem miért mehetett a spiccnek,pedig jóval kisebb nála.

2011. okt. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pitem van, akit mindig pórázzal és szájkosárral sétáltatok. Már kétszer fordult elő, hogy a két házzal odébb lakó roti megtámadott minket. Lakótelep és a házak előtti füves területen oldották meg a "sétát" úgy a rotival, hogy leálltak a fűre a rotival és szinte egy helyben állomásoztak órákig póráz, minden nélkül. Az első alkalommal sérült a kutyám orra, de csak felületesen, illetve a combjába fúródott a másik kutya foga, de az sem volt komoly sérülés. A második alkalommal már nagyobb volt a lélekjelenlétem és ahogy láttam, hogy vicsorogva fut felém lekattintottam a kutyámról a pórázt és a szájkosarat is, hogy legalább legyen esélye megvédeni magát, és akkor voltam hajlandó megfogni, amikor a rotit már pórázra tette a gazdája. Akkor szerencsére nem szerzett sérülést, de napokig félt az utcán és én is már szinte rettegve mentem le sétálni, hogy mikor történik megint ilyen. Azóta, messziről elkerülnek minket, illetve teljesen máshova viszik a kutyát, mert szinte sosem látom őket.

A lényeg és a kérdésedre a válasz. Mivel az ijedtségen kívül komoly sérülés nem történt, ezért nem tettem feljelentést. Ha komoly orvosi ellátást igénylő sérülése lett volna, akkor gondolkodás nélkül megteszem. Egy dologgal tudtok esetleg javítani a helyzeten. Ha tudjátok, hogy hol lakik a spicc gazdája mindenképpen keressétek fel, kérjetek elnézést és mondjátok, hogy természetesen minden felmerülő orvosi költséget vállaltok.

A munkatársam francia bulldogját már 4-5 alkalommal tépték meg a környékbeli kutyák. Sosem tett feljelentést, de szomorú, hogy több alkalommal is felkereste a támadó kutya gazdáit, hogy legalább az állatorvosi költségeket (5-20.000. Ft) fizessék ki, de gyakorlatilag egy alkalommal sem járt sikerrel.


Remélem nem lesz az ügynek semmi folyománya és igen, bár nem értek a dologhoz, de én elképzelhetőnek tartom, hogy a vemhesség miatt "bolondult meg" kicsit, hiszen ez az embereknél is így van, hogy a hormonok bizony hangulati változásokat hoznak elő, csak nyilván mi ezeket jobban tudjuk kontrollálni. Egy jótanács. Tudom, hogy sokan ellenkeznek ellene, de az ilyen eseteket elkerülendő és a séta idejére tegyetek rá szájkosarat és sokkal nyugodtabbak lehettek ti is.

2011. okt. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

nálunk is volt a szomszéd hátban egy rotweiller, hát hallod, félve mentünk ki a kapun, a paraszt gazdája egész nap autót szerelt a kutya meg ott volt mellette, ha kutyával voltunk tuti megtémadott egyből rohant... azt hiszem, a kutya már incs meg.


én szeretem a kutyákat az enyém is 40kg, szóval nagy darab, de azlrt egy rotweiller nem kéne :-(

2011. okt. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
amennyiben vemhes természetesen a védelmi ösztönei meghatványozódnak, ingerlékenyebb lehet főleg kihívó viselkedésű kutyákkal szemben-egy kutyát azért nem árt megtanítani sétálni rendesen és az embernek megtanulni kontrollálnia a kutyáját!ha anyukád kézben tudná tartani az ebet semmi gond nem lenne...
2011. okt. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
OFF: gratuálok mellesleg az összes "szakértőnek" aki a sztereotipákra hagyatkozva félelmet kelt és itélkezik az egyik legjobb, legemberközpontúbb fajta felett és eszébe sem jut, hogy a kutyát lehet nevelni is....:(
2011. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
06:16 nem lakunk véletlenül ugyanott? :D Az én kutyáimat majdnem megölte egy roti akinek autószerelő a gazdája... És már ő sincs ott érdekes módon...
2011. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a kutyám jól nevelt, nekem tökéletesen szót fogad, anyum kicsit más, ő mindig elérzékenyül, és ezért nem hiszem, hogy a kutyám felett lenne a rangsorban. Úgy tudom, a spiccnek csak felületi sérülése lett, leginkább a farkán, mert a kutyám azt cibálta meg. Velünk 1 lépcsőházban laknak a "spiccék", mi a földszinten, ők a 3. emeleten, és persze már elnézést kértünk. :) Bár ez nem tudom, mennyit segít a helyzeten... A spicc olyan típusú kutya, hogy a gazdája szerint más kutyákkal agresszív, párszor mondta, hogy félti is a kutyámat az övétől... Pórázzal és szájkosárral sétáltatom, de sajnos csak én, anyumnak hiába mondom, nem ad rá szájkosarat... Általában egy füves területen elengedem, ahol szaladhat, játszhat, és ilyenkor találkozott a spiccel, és már szaladt is hozzá. Többet nem igazán tudok... Köszönöm mindenkinek! :) De ugye nem kell elaltatni? Annyira félek ettől! :$
2011. okt. 30. 17:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a kutya neked fogad szót és tudod hogy anyádnak nem és még kosarat sem ad rá, akkor bizony te vagy a felelőtlen ha hagyod hogy levigye...
2011. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Kérheti az állatorvosi költségek megtérítését a gazdája. Elaltatni nem fogják a kutyádat.

Még nem késő ivartalanítani és akkor nem lesz ilyen baja.

2011. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!