Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben milyen opció...

Ilyen esetben milyen opció lenne jobb?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elköltöztünk egy kertes házból panelba . Amíg édesapámmal laktunk a kertes házba volt ott egy labrador keverék, majd hozzánk került egy labrador is édesanyámtól, mert nem voltak hajlandóak foglalkozni vele, így hát elhoztam hozzánk.

Majd körülbelül egy hónap múlva közli édesapám, hogy panelba költözzünk.

A kutyák rokonhoz kerültek, akik nem igazán örültek neki ,hogy oda visszük őket hozzájuk, azzal feltétellel ,hogy be kell őket zárni istállóba az egyiket másiknak meg egy kennelt csinálni és abba becsukni ,viszont mindennap megyek hozzájuk etetni, sétáltatni, játszani Ettől függetlenül már az elején rengeteg bajuk volt velük ,hogy ugatnak, kiszöknek meg ezt csinálják meg azt csinálják, és ez így van tavaly Októbertől máig. Nem rég besokkaltak a kutyákra , hogy már nagyon elegük van belölűk ,ennél pontnál gondolkodtam el azon, hogy valamit nagyon gyorsan ki kéne találni ,hogy vagy felhozom őket a panelba ,csak az lesz akokr a baj ,hogy elmegyünk dolgozni ők addig ugatni ,nyüszíteni meg rámolni fognak mint unokatesóméknál, mivel kertes házhoz lettek hozzá szokva ,és ezt nem hagynák a szomszédok szó nélkül ,valamint az se tudom, hogy egyátalán fel lehet-e hozni két kutyát a panelba .

Másik opció amire gondoltam ,hogy elajándékozom őket ,mert nem tudjuk megadni a megfelelő életkörülményeket nekik , és csak kinlodnának itt is. Ha ezt a verziót választanám mindenféleképpen tartanám a gazdikkal a kapcsolatot, hogy ha bármi gondjuk lenne velük, akkor inkább adják vissza őket, mint hogy továbbpasszolják vagy menhelyre vigyék őket.

Szeretném ,ha segítenétek a döntésben, hogy melyik lenne legjobb mindannyiunknak ,és nem csesztetést,személyeskedést ,hogy egyátalán felmerült a gondolat bennem ,hogy elakarom ajándékozni a kutyákat meg, hogy felelőtlen vagyok !

Remélem jó tanácsokkal, válaszokkal vagy esetleg tapasztalatokkal tudtok szolgálni, erre az égető problémára .


2017. ápr. 28. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Vedd fel a kapcsolatot a fajtamentéssel.


Amúgy haza is lehet vinni őket a panelba, vagy egyiküket, csak ehhez hozzátartozik a megfelelő lemozgatás, a napi 3-4 séta, nevelés is.

2017. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A panel lakás a ti tulajdonoktban áll?

Igen - Felviheted a kutyákat, a házirend nem írja felül a törvényt.

Nem - Ha a főbérlő beleegyezik akkor felviheted.

Sokan abban a tévhitben élnek, hogy ha a házirend nem engedi meg akkor az úgy is van, viszont pár éve született a törvény ami felülírja ezt és lehet tartani kutyát, DE a kutya nem zavarhatja mások nyugatlmát, életkörülményeit. Tehát ha a kutyád egész nap ugat akkor feljelenthet.


Először kirpróbálnám felvinni őket panelba, ha működik a dolog akkor minden rendben, ha nem akkor pedig fajtamentés.

2017. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Mondjuk nem tudtam, hogy labrador keverékeket is befogadnak .
2017. ápr. 28. 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a lakás saját, akkor akár 10 kutyát is tarthattok ott, nem tehetnek semmit a szomszédok, nincs ebbe beleszólásuk, max jelezhetik, hogy zavarja őket az ugatás, de a kutyákat meg lehet tanítani rá, hogy csendben legyenek és ne csináljanak bajt.


Persze ehhez hozzátartozik, hogy naponta 3x le kell őket vinni sétálni, és az egyik séta legyen legalább 1 óra hossza, hogy mozogjanak, játszanak, szaladgáljanak. Ha elfáradnak utána csak aludni fognak, nem fognak rombolni, sem ugatni.


Bár nekem elég fura, hogy majd' 8 hónapon át egyszer sem jutott eszetekbe hazavinni a kutyákat... Én nem ajándékoznám őket tovább amíg meg nem próbáljátok. Persze nem 1 és nem is 2 hét alatt fognak jól viselkedni, de türelemmel semmi sem lehetetlen és inkább próbáljátok meg, mert ahol most vannak ott nyilván nagyon rossz nekik!

2017. ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!