Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vásárlás előtt állok,...

Lakás vásárlás előtt állok, mi legyen? Mi a véleményetek melyik a jobb opció?

Figyelt kérdés

Megvenni mondjuk egy 6-7 milliós lakást aztán felújítani? Ha ez lenne a választás mennyi lenne körülbelül a teljes felújítás majd bebútorozás?

Vagy esetleg 11 millióért egy teljesen felújított (semmit nem kell vele csinálni,festeni se) részben bútorozott lakás?

Nem igazán értek ehhez,ezért jó lenne pár jó tanács.

Köszönöm előre is!


2017. jan. 19. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

5 éve teljesen felújítottat vettem, bár tényleg szép a lakás, de sok mindenben nem tükrözi az ízlésemet. Most adtam el és egy felújításra szorulót vettem.


Apródonként lesz időm és anyagi lehetőségem megvalósítani az álmaimat, amire ebben a lakásban nem volt lehetőségem. Nem lehet pontosan kiszámolni a költségeket, sok minden múlik azon, milyenek az igényeid.

2017. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mennyire kel lfelújítani, ha pl csak egy újraburkolás kell szerintem megéri mert akkor amúgy is olyan lesz amit te akarsz de ha minden csövet/vezetéket is cserélni kell az már nagy munka és nem holnap fogtok beköltözni.

A másiknál viszont lehet hogy olyan a burkolat ami nektek egyáltalán nem az ízlésetek, lehet a bútorok se illenének a többihez. Ez így sok dolgon múlik.

2017. jan. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A 11 milliós tetszik úgy ahogy van,azon nem akarnék egyenlőre semmit változtatni.


És egy lakás burkolása mennyibe kerül,átlagosan?

2017. jan. 20. 07:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon alapanyag függő, kérj ajánlatot, nézd meg hol mennyi a csempe/parketta, rá kell szánni egy kis időt. Viszont azt is érdemes belekalkulálni hogy a felújítás alatt hol laknál, ha albérletben akkor óvatosan mert imádják elhúzni a munkát, nekünk anno azt mondták a házra hogy novemberre kész lesz.... következő júniusban tudtunk beköltözni úgy hogy még nem volt külsőleg leszigetelve, burkolva, festve, klíma, szúnyogháló, reluxa/redőny és kerítés nélkül pedig ezeket mind meg akartunk csinálni mire kész lett.

Szóval amennyi időt mondanak szorozd be minimum 2-vel és a legjobb ha van ezzel foglalkozó ismerősöd, ha nem is ő csinálja a munkát meg tudja mondani mikor vágnak át.

2017. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze ajánlatokkal becsüld meg mennyi lenne a munka+ amíg csinálják a máshol lakás+plusz egy költözés költsége, ha drágábbra jön ki szerintem inkább az újjat vedd meg.
2017. jan. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is az újabb felé hajlok egyre inkább,de majd még átrágom magam a témán,illetve ha a felújításról lenne szó akkor szinte biztos,hogy ismerős csinálná.

A szüleimnél lakom úgyhogy azzal nem lesz gond :)

2017. jan. 20. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!