Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak ilyen rövid ideig...

Miért csak ilyen rövid ideig élnek a kutyák?

Figyelt kérdés
A kutyám még fiatal de olyan gyorsan telik az idő. Most vagyok 16 de így visszagondolok és úgy elrepült pár év hogy észre se vettem. Most kb 1,5-2 éves a kutyám (menhelyről hoztuk nem tudom pontosan) Tudom hogy sokára lesz meg még bőven 10 évet élhet, de ez olyan szomorú hogy fiatalabb nálam és látom felnőni, megöregedni és meghalni.. Az előző kutyám kiskoromtól velem volt, fel se fogtam hogy megöregedett. Félek hogy ő is hamar leéli a pörgős korszakot, elkezd komótos lenni meg őszülni és mire észbe kapok már jön újra a búcsú. Ez olyan szomorú..Nem tudom feldolgozni. Nektek nem szokott ez járni a fejetekben? Hogy próbáljak meg csak a jelenre gondolni?
2017. ápr. 28. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
1%
Nekik ennyi van megírva a génjeikben ez nyilvánvaló, de a te problémád szerintem az, hogy valamit pótolni próbálsz a kutyával és a kutyát nem önmagáért szereted.
2017. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ezek teljesen normális gondolatok a te korodban - de idővel elfogadja a gondolatot az ember. Mire a kutyád abba a korba kerül, már remélhetőleg 25 körül leszel, és a veszteség akkor is megrázó, de máshogy fogod feldolgozni.
2017. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1%
Feltételezve, hogy érzelmileg is felnő addigra...
2017. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2%
Szüleid, nagyszüleid majdani elvesztésére nem szoktál gondolni?
2017. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért? Mert Isten mindig azt veszi el, aki mellette is kell.

A szeretni nem kötelező. De ez az érzés az, amire mégis szükségünk van. Ilyen az élet. Próbálj nem erre gondolni. Ott fennt csak jobb lehet mint itt.

2017. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Próbálj meg nem gondolni erre, szeresd amíg csak lehet!!

Nekem 2013.12.25-én megmérgezték a kutyámat, 13 éves volt és nem élte túl :( iszonyatos volt elveszíteni..

De tényleg ne gondolkozz ilyenen, sajnos ez az élet rendje.. :(

2017. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na azért azt a lelki nyomorékot akinek karácsonykor nincs jobb dolga mint kutyákat mergezni....
2017. ápr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne gondolkozz ilyeneken. Erre nincs ilyen érzelmi magyarázat.

Inkább az járjon a fejedben, mennyi élményben lesz még részetek együtt. :)

Az én kutyám szintén menhelyi (tulajdonképpen nem, mert menhelyre nem fért be és altatták volna), most 9 körül van, 8 éve nálunk. Nagyon sokmindenen keresztülmentünk ezalatt a 8 év alatt és úgy érzem, ha még él 8 évig, az sem kevés. Még csak pár ősz szőrszála van és tökéletes kondinak örvend. :)

Előtte két kutyánk volt együtt, az egyik idegbetegséget kapott és altatni kellett, mert kiképzett dobermann volt és a betegsége miatt közveszélyessé vált teljesen, gyógymód még ma sincs. A másikat megmérgezte egy félkegyelmű vénasszony, ahogy az utcában az összes másik kutyát is. Szegény nagyon szenvedett, őt is el kellett altatni. Ahogy az utcában az összes többit is. Mára már a nyanya is meghalt, szóval ő már nem veszélyes.

Mostani kutyámat meg tavaly májusban baleset érte, úgy volt, hogy menthetetlen, de végül úgy fél év alatt teljesen rendbejött. :)

Remélem sokáig él még, de ugyanúgy, ahogy egy ember is, meghalhatnak váratlanul. A hozzátartozóidat is érheti baleset, lehet gyógyíthatatlan betegségük vagy bármi egyéb. Legjobb barátnőm apukája meghalt, amikor 10 évesek voltunk, mert beütötte a fejét.

Az élet ilyen. Mind meghalunk valahogy. Kár az ezen való merengéssel elvenni az időt és energiát attól, hogy valóban élni kezdjünk.

16/l

2017. ápr. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! Többnyire egyetértek a többiekkel. Ne gondolkozz ezen annyit, hiszen így csak szomorú leszel. Inkább legyél vele annyit, amennyit csak tudsz. Nekem most 2 éves a kutyám, nagyon gyorsan repül az idő. Néha én is szoktam ezen gondolkodni, szerintem is teljesen érthető hogy gondolkodik az ember ezen. Annyit tudok még mondani, hogy annyira teljesítsd ki az életét, amennyire tudod. ( Itt azt értem, hogy vidd el nagy túrákra, minél több dolgot csináljatok együtt. Minél több dolgot mutass meg neki, szerezzen tapasztalatot. És tanítsd, az is jó móka tud lenni.) Használj ki minden percet. Tudom, hogy nehéz, de megéri! Én most 14 vagyok. Kicsit a mának kell élni, különben vagy a múlton rágódunk, amin nem tudunk változtatni, vagy a jövőn, ami még titok. Persze lehet tervezni, de élj vidáman a kutyáddal és a családoddal. És semmi lelki sérülés miatt ne hanyagold el!!!! Ő csak segíteni fog.
2017. ápr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert ez az élettartam van kódolva a génjeikben. Azért így belegondolva tényleg fura, hogy pl. mikor 8 éves voltam, a kutyáink csak 3 évvel voltak idősebbek nálam, de annyi idősnek számítottak, mint a nagyszüleim (tehát hogy egy 11 éves kutya egy 70 körüli embernek felel meg).
2020. márc. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!