Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen helyre vigyem szocializ...

Milyen helyre vigyem szocializálni?

Figyelt kérdés

Van egy ideiglenes kutya nálunk, német juhász. Eléggé morci, de ha rászólunk, abbahagyja. De odakapni nagyon sok mindenre szeret.. a menhelyen az egyik ott dolgozó (aki a kutyák viselkedésével foglalkozik legfőképp) azt mondta, hogy vigyem emberek közé és tiltsam, ha olyan.

De mindegy hova viszem?

Egy játszótérrel egybekötött park is jó? Mert ez sétával is megközelíthető, nem kéne kocsikázni :)

Vagy tömegbe ne inkább?


2017. ápr. 30. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer kapna rám bármilyen kutya, vinném is elaltatni.
2017. ápr. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

#1 hát ez aztán mindenkit érdekelt


kérdező, ha nincsenek olyan sokan akkor szerintem vidd nyugodtan de vigyázz hogy ne legyen túl sok inger. Az embereknek meg szólj előre hogy óvatosan mert problémás.

2017. ápr. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Játszótér, gyerekek közelébe nem biztos, hogy jó ötlet. :/
2017. ápr. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Gyerekek közé én sem vinném. Esetleg a közeli kutyasuliba nincs lehetőséged elmenni?
2017. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van kutyasuli, a menhelyes ismerősöm is ott dolgozik, de ő mondta, hogy nem az a lényeg, hogy a kutyaiskolában hogyan viselkedik, hanem hogy ingergazdag ismeretlen helyen is nyugodtan viselkedjen.

A játszótérre amúgy eszemben sincs bemenni vele, csak mellette kell elmenni, hogy a parkba érjek. De az kb 1 perc. Szájkosár rajta lesz, kaptam a menhelytől egy bőr szájkosarat. Önkéntes vagyok, és helyhiány miatt bevállaltam :) meg persze ha stabil lenne, akkor hamarabb lehetne gazdásítani :)

2017. ápr. 30. 09:10
 6/8 anonim ***** válasza:
A kutyasulit arra értettem, hogy ott az oktatók esetleg bővebben el tudnának látni tanáccsal.
2017. ápr. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kutyaiskola is egy ingergazdag hely, és ott kontrollált körülmények és olyan emberek között tudsz közömbösítő gyakorlatokat végezni, akik kifejezetten ezért vannak ott. Egy parkban ez nem tudom hogy lehetne megvalósítható, megkéred az arra járókat, hogy ugyan már álljanak össze "tömeggé" és te majd járkálsz közöttük a kutyával? Még kutyások se biztos hogy vállalják, főleg hogy te se ismered még jól a reakcióit a kutyának és nincs, aki felügyeljen vagy segítsen, ha kell. Szóval mindenképp kutyaiskola. A parkban lehet sétálgatni, de az önmagában kevés lesz.
2017. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na jelentem megvolt az első kihívás :D

Nem volt vészes, kb 5x volt kritikus, férfiakra. Amúgy hangja sem volt. 1 órát mentünk, elsőre. Holnap újra megyünk, de úgy érzem nem lesz vele nagyon nagy probléma.

2017. ápr. 30. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!