Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert van az, hogy a falusi...

Miert van az, hogy a falusi "elhanyagolt"kutyak tovabb elnek mint az "elkenyeztetett" varosi tarsaik?

Figyelt kérdés

Csak a sajat kutyainkbol indulok ki es a kornyekbeliekbol. Szuleim videken elnek,en Pesten. Itt 8-10 evig elnek a kutyak es sokszor betegesek,pedig torzskonyves kutyak...

Anyueknal tobb fajta kutya elt mar kis,nagy es kozepes testu is. Az elso kutya amire emlekszem 17 evesen halt meg,a masik szeretett kutyusunk 15. Azota volt meg par 12-6 evig eltek. Ami most van 12,5 eves tacsikeverek,udvaron tartott kutyi. Soha nem latta orvos csak evi egyszer a kotelezo oltas miatt.Nekem fajtatiszta kutyam van,minden oltast megkapott,premium tap,vitaminok megis sokat beteg,anyuek meg csak mosolyognak a maradekkal etetett makk egeszseges kutyajuk mellett.

Ez mitol van?



2017. ápr. 30. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont a túltenyésztés miatt betegeskedik. A kevert jószágok kevésbé öröklik egyes fajták rossz tulajdonságait.
2017. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Városban élünk kertes házban, tacsi keverék 15 éves kutyuval. Közép ár kategóriás tápot kap házi kosztal keverve. A 15 év alatt, az évi kötelező oltáson kívül kb 6X látta orvos. A kora ellenére, kiváló eü állapotban van.

Az ismerős fajtiszta kutyuja is 14 évig elélt hasonló tartás mellett.

Szerintem az életkort nagyban befolyásolja az örökölt gének tulajdonsága, és a tartási körülmények az étellel együtt.

2017. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt azért nem lehet így lebontani. Én láttam már 18 éves fajtatiszta havanese kutyust városban. De 18 éves dán dog-ot nem fogok látni a városba, mert egyszerűen nem élnek addig, tök mindegy, hogy tartod. Fajtától is függ.


Aztán ott van még az is, hogy a keverékek "szívósabbak", ezért is élhetnek tovább, mint a fajtatiszták.


Illetve, a városba általában vagy tenyésztőtől veszel, vagy szaporítótól, itt általában nincs szomszéd Jóska bácsi akinek besikerült egy németjuhászXrottweiler alom. :D Ha szaporítótól veszel, akkor meg is van a baj, 99%, hogy beteg lesz. Volt ismerősöm, szapis francia bulldog, HÁROM(!!) évet élt... Pedig mindent megkapott. Ha meg tenéysztőtől veszel, fajtától függően elfogja érni az átlagos életkor, vagy többet is. (Az én havanesem 10 éves, fajtatiszta, a doki szerint ha így tartjuk még simán leél velünk 6-8 évet, pedig nekik az átlag életkor 13 körül van.)


De megemlítenék egy fontosabb dolgot, amiről nem szól a kérdés. A városi kutyákkal általában többet foglalkoznak, minimum napi három séta, trükkök tanítása, kutyák közé járás, játékok, mindig a jó melegben lehet, akár az ágyban is, mindig a gazdik közelében lehet. Addig a falusi kutyák ÁTLAGOSAN kivannak rakva az udvarra, egyszer adnak nekik maradékot, és kész. Sose sétáltatják őket, sose találkoznak más kutyákkal, senki nem foglalkozik velük.

Melyik a jobb élet?


(Azt meg remélem, hogy képletesen értetted, hogy a szüleid mosolyognak azon, hogy beteg a kutyád, miközben az övéké nem... )

2017. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pontosan, az örökölt génekről van szó. Az előző kutyáim bobtail 16 évesen halt meg, roti 13 évesen. Mindketten lakásban tartott, törzskönyves, valóban fajtatiszta kutyák voltak. Egész életükben főtt kaját kaptak - nem maradékot(!), főtt csirke tésztával - táppal nem etettem őket. Nem voltak betegesek, szerintem gyönyörű kort éltek meg. A mostani kutyám nem törzskönyves, ha úgy vesszük szaporított, neki sok betegsége volt már a 6 éve alatt. Pedig őt egészségesen etetem, kölyökkorától csakis szuper prémium táp, pár éve BARF. Szóval a géneken múlik nagyban.
2017. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hányszor kérdezed még meg?
2017. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyet állítani hülyeség.


A környékünkön, az "elkényeztetett" városi kutyák között több kutya 10+ éves és majd kicsattannak, gyönyörűek, élénkek. Nem büdösek és meggyötörtek, mint a falusi "elhanyagolt"kutyák...


De vissza lehetne kérdezni, hogy miért a falvakban van a legnagyobb számú állatkínzás? Mert amik vannak, már-már "horrorisztikus" esetek, egytől egyik faluhelyről kell kimenteni a kutyát...

2017. máj. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erre csak annyit tudok mondani, hogy városban élünk kertes házban, 13 éves beaglemről mindig megkérdezik hogy kölyök-e... mert kis pörgős fiatalos kutya, egyedül az ősz pofija árulkodik a koráról. Brit Prémiumot eszik+ha húsos maradék van, akkor azt is kap. 13 év alatt kb 5x voltunk orvosnál azért mert beteg.
2017. máj. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az embernek, úgy semmilyen más élőlénynek sem tesz jót a jólét, és a kényelem. Szeretjük, de ennek bizony hosszú távon ára van.
2017. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lindus1999 válasza:

Szerintem mindegy,hogy tenyésztőtől vagy szaporítótól veszed,ugyanis bármelyik kutyus meg tud betegedni.A falusi kutyák pedig azért élnek több ideig,mert ott kevésbé szennyezett a levegő.A városokban pedig rengeteg gyár,jármű stb. van,ami káros füstöt és gázokat bocsájt ki,és ezáltal az állat nem kap megfelelő levegőt,ezért elpusztul.Falun pedig nem jár annyi jármű (max autó,vonat és busz),mint a városban,ezért sokkal tisztább,frissebb és egészségesebb a levegő,ami az emberekre is (jó) hatással van.Ezen még nem gondolkoztatok el?


(És nem kell túlzottan elkényeztetni az állatokat...)

2017. máj. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!