Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a nem megfelelően etetett...

Ha a nem megfelelően etetett kutyák nem fejlődnek rendesen akkor a falusi kutyák miért nem betegek?

Figyelt kérdés
Szóval a mamám kutyája már ici-pici kora óta megvan, soha nem kapott oltást, maradékon él és már 7 éves, de semmi baja és soha nem is volt, nagyon erős kis kutya. Ha a nem megfelelően etetett kutyák rosszul fejlődnek akkor a maradékon tartott kutyák miért nem? Az én kutyám minőségi tápot eszik és rendszeresen oltva van mégis elég beteges pedig még csak nem is keverék, elég ellenálló fajta. Hogyan lehet ez? Miért nincs hiánybetegségük?
2017. ápr. 30. 09:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Jó kérdés! Szerintem ez a szelekció: amelyik beteg, az elpusztul és így a megmaradók a nem megfelelő táplálás elviselésére vannak szelektálva.
2017. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Na hát először is... A keverékek sokkal szívósabbak.. Sok esetben sokkal tovább is élnek, mint más fajtatiszta kutyák.

És valószínűleg azért, mert már hozzászokott a szervezetük, szívósabbak, vagy egyszerűen csak jó géneket örököltek.

2017. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

A keverékek alapból "ellenállóbbak", azért, mert változatos a génállományuk.


A szaporítótól vásárolt "fajtiszta" kutyák (se törzskönyv, se semmi) pedig sokszor vérfertőzésből születnek, ezért betegesebbek.


A másik dolog meg hogy attól, hogy a mamád kutyájának látszatra semmi baja, attól még nem ez a helyes kutyatartás. Oltatni is kötelező a kutyákat, ezt kimondja a törvény! A hiánybetegség meg nem úgy jön ki, hogy 5 évesen elpusztul a kutya, hanem pl állandóan büdös, vakarózik, erősen hullik a szőre, meg még lehetne sorolni, amit nem biztos hogy "lexart" (már bocsánat) kutyánál észreveszel.

2017. ápr. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

A falusi kutyák általában utcai keverékek, amik sokkal ellenállóbbak mint pl a sok beltenyészetes agyonszaporított kutya. Általában ezekkel van a legtöbb probléma de persze ahogy ezekkel is a szűrt, jó helyről származó kutyákkal is előfordulhat, de lényegesen kissebb arányban. Arról nem is beszélve, hogy ezekből a falusi keverékekből jó ha fele megéli a 8 hetes kort, a leg ellenállóbbak.

A másik pedig, hogy az ilyen emberek akkor se vinnék orvoshoz a kutyát ha szüksége lenne rá, sőt általában észre se veszik.

2017. ápr. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
nincs leszarva, be van engedve a házba is pedig falu, tápot is szoktam neki küldeni. Tény hogy nem megfelelően van tartva, de leszarva biztosan nincs. A mamám nagyon szereti, gyönyörű fényes szőre van, izmos, energikus. Én mondtam neki hogy oltassa be, de szerinte felesleges mert már úgyis "öreg"
2017. ápr. 30. 09:45
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
Attól, hogy bemehet a lakásba még nem zárja ki, hogy teljesen 'levan szarva'. Állításod szerint energikus, izmos kutya. Gondolom sétáltatva még sosem volt. A napi foglalkozás is kimerül annyival, hogy barátok közt nézés közben simogatva van
2017. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

Sok falusi kutya nem éri el a 7éves kort. Nálunk falun 5év az "ideális", az én 9 eves (jól tartott) kutyámat furának nézik, mert kitűnő egészséggel van megáldva. Egyébként régen a természetes szelekció által választottak kutyát, illetve ma is használják a viadaloztatók (sajnos akad dögivel, de egy mezei feljelentéssel kitörölhetem a... így a környéken folytatják eme tevékenysegüket). Kikötik láncra a kölyköket, kevés kaján élve, oltás és minden egyéb mentesen; aztán amelyik túléli, abból "jó kutya" lesz, amelyik beteg lesz, azt ... eltávolítják.. sajnos kegyetlen módszer, de amíg nincs szigorítás, nem fog megváltozni. És ha nem itt laknék, el sem hinném, hogy ilyen van. :(

Plusz amit írtak a többiek, a keverékek sokszor ellenállóbbak, mint fajtatiszta társaik.

2017. ápr. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
kiskorától sétáltatva van, ugyan nem naponta, de mikor ott vagyok mindig viszem, vezényszavakat is tud, mondjuk nem annyit mint az én kutyám,de tud. A mamám minden nap tanítgatja és ha épp eszik lepottyan az asztalról pár finom falat. Viszont ennek nincs köze a kérdéshez. A mamám mozgáskorlátozott, nem tudja sétáltatni és amúgy is veszélyes lenne, mert falu...Az én kutyám elég nagy darab de még őt is alig merem kivinni az utcára ha ott vagyunk.
2017. ápr. 30. 10:02
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a teljesen keverék kutyák, sokgenerációs keverékek általában ellenállóbbak.

A fajtatisztának nevezett, de nem törzskönyves, hanem szaporítós kutyák a leginkább betegesek, a hozzá nem értő szaporítás miatt. Lehet, hogy a tiéd is ilyen, ha nem tenyésztőtől van, akkor biztos.

2017. ápr. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
tenyésztőtől van, fajtatiszta.
2017. ápr. 30. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!