Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukámék félnek hogy a...

Anyukámék félnek hogy a kölyök kutya játék közben bántaná a kismacskát. Valós az ok a félelemre?

Figyelt kérdés

Egy 10 hetes 10 kilós kutyusról lenne szó. Most esély van rá, hogy a kismacska is lehetne nálunk.


A méretéből adódóan, azt mondják, hogy nem való hozzá a macska, mert játék közben simán, komoly bajt tudna neki okozni.


Ez tényleg így lenne? Még ha nem engedném vele durván játszani?


Mellesleg pásztor kutya, szóval nincs benne vadászösztön.



2017. máj. 1. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A macskák megtudják védeni magukat, ezért nincs ok félelemre, hogy bántja a kutya. Inkább az összeszoktatás lesz problémás.
2017. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak nevelés kérdése. Az én kutyáimban erős a vadászösztön mégse nyúlnának soha a macskákhoz úgy mint préda. Az egyik macska játszik velük napi szinten, a másik már öreg, őt annyira nem érdeklik a kutyák de egy helységben esznek, isznak, alszanak a kutyákkal. A 10 hetes kutya csak játék szintjén érdeklődne a macska iránt. Ilyenkor még könnyű összeszoktatni. Viszont a macskának általában több idő kell és mielött a kutyához engednéd, adj neki egy kis időt hogy feltérképezze a terepet és keressen esetleges búvóhelyet a kutya elől.
2017. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nevelés kérdése. Az én kutyáim a cicával aludtak pl. De volt olyan is hogy találtam egy kb 4 hetes cicát akit aztán a puli keverék kutyusom gondozott. Fogta és bevitte az oljába ott nyalogatta. Akár hányszor elhoztam tölle megetetni ő mindig visszahurcolta :)))
2017. máj. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!