Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen fajta lehet?

Ez milyen fajta lehet?

Figyelt kérdés
Kutyarol van szo, ma elmentunk megsetaltatni a mi kutyainkat es talalkoztunk 2 idosebb nenivel, akinek a kutyajuk nagyon szep volt es kivancsi lennek a fajtajara. De sajnos nem vagyok otthon kutyafajtak teren, igy inkabb masok segitseget kerem. Kb. akkora volt, mint egy egeszseges nemetjuhasz, az egesz kutya fekete, kozepesen (kicsit hosszu) szorrel. A mellkasan es ha jol emlekszem a pofajan (ha jol tudom, az allatok arcat igy nevezik :D) egy feher csik futott vegig. A fule is olyan volt mint egy nemetjuhasznak, de alapvetoen le volt engedve, neha viszont felemelte. Nagyon gyorsnak es jatekosnak tunt, es nekem egybol megtetszett a fajta. Legyszives, ha valaki ismer ilyen fele kutyat (nemtudom, hogy keverek-e de az sem baj) akkor leirna a nevet nekem? Ha nem pontos a leirasom, akkor megprobalok majd pontositani valamennyit. Elore is koszonom szepen :) (Meg annyi, ha valaki felismeri, akkor par infot is irhatna a fajtarol, viselkedesi mod stb.)

2017. máj. 1. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keverék lehetett.


De nézz szét itt, hátha megtalálod:

[link]

2017. máj. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy kicsit jobban körbe tudnád írni? A farka, a bundája, a pofájának az alakja. Annyira nem kell pontosan de így semmi nem jut eszembe.
2017. máj. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A bundajat nagyjabol leirtam, hogy milyen, a lenyeg h fekete, a mellkasan es a fejen volt egy feher csik, a bundaja meg kozepes, de inkabb hosszu volt. A farka is hosszu, kb. olyan mint egy nemetjuhasznak. A pofaja is hasonlo volt, csak a fule nem allt folfele mindig, mint egy nemetjuhasznak, hanem lefele, csak akkor emelte fel, amikor odament a mieinkhez es jatszott veluk. Talan kicsit kerekebb volt a feje mint egy nemetjuhasznak, de nem emlekszem teljesen. Koszonom a valaszokat egyebkent :)
2017. máj. 1. 17:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Elsonek mondom, megneztem a linket es kb. olyan volt, mint a 'Belgian Sheepdog' (ilyen kutyarol eletemben nem hallottam meg :D), csak a mellkasan es a fejen a szor egy feher csikban futott vegig.
2017. máj. 1. 17:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen németjuhász keverék volt, ha ennyire hasonlít rá. Nekem se ugrik be semmilyen fajta ami ezeket a jegyeket viseli magán, de sokszor olyan gyönyörű keverékeket lát az ember hogy szeretné ha létezne olyan fajta is! :)
2017. máj. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
groenendael?
2017. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A "Belgian Sheepdog" azaz a belga juhászkutya fekete hosszú szőrű változata egyébként, groenendael a másik neve. :D Ugyanolyan szinte mint a tervueren ami ezen a listán az alatta lévő kutya, csak teljesen fekete a szőre.
2017. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rakerestem, azt irjak, lehetnek rajta feher foltok. Szerintem ez lesz az, koszonom szepen :)
2017. máj. 1. 18:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg border collie? Vagy skót juhász?

[link]

A skót juhászból nem találtam jót, de vannak bicolor rövidszőrűek is.

2017. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsonak mondom: Talan ez hasonlit a legjobban ra. Nagyon koszonom :)
2017. máj. 3. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!