Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen gomba ez?

Milyen gomba ez?

Figyelt kérdés

Faterom találta, nem tudjuk milyen fajta ez, nincs gombaszakértő a közelben de kíváncsi hogy mi lehet ez.


Noha minden gombát meg lehet enni (egyszer) nem akarja megenni.


[link]


[link]



2016. aug. 1. 12:23
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem ez olyasni lehet, ami a fák törzsén van. Szerintem ne egyétek meg. Legalábbis én nem tenném
2016. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt tudsz keresgélni:


[link]


De eleve ennyi, amit írtál, túl kevés, mindenképpen kelllene tudni, hogy hol nött: földrajzi terület, illetve élöhely), mekkora, stb.


A belinkelt oldalon meg tudod keresni, mert az összes MO-on élö gomba benne van.

2016. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Eszter76 ***** válasza:
100%

Szia! Gombaszakellenőr vagyok. Apukád nagyon jól teszi, hogy nem akar megenni egy ismeretlen gombát! Vadon termő gombát KIZÁRÓLAG bevizsgálás után szabad elfogyasztani. Ez nem játék - és nagyon viccesen hangzik, hogy minden gomba ehető egyszer, de ebbe az elgodolásba már belehaltak egy páran. :-(

Kép alapján soha nem határozunk gombát, nem is lehet - főleg nem olyat, amit utána fogyasztásra szánnak!


A talált gomba egyébként valamelyik agancsgomba faj (Xylaria). :-) Nem ehető.

Legvalószínűbb, hogy a pontos faj a bunkós agancsgomba (Xylaria polymorpha), de lehet más Xylaria faj is.


Érthetetlen módon a terra.hu honlapján nincs fönt (szerintem véletlenül) - viszont a Miskolci Gombász Egyesült (MIGE) honlapján van róla kép és leírás is:

[link]


Ne egyétek, csak nézegessétek! :-)

2016. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszadónak! Kidobtam mindet.
2016. aug. 1. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!