Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek a hibája, ha a kutyámat...

Kinek a hibája, ha a kutyámat elüti egy biciklis?

Figyelt kérdés

Mi van olyankor, ha én a sétányon pórázon (2 méter) sétáltatom a kutyám, megáll szimatolni, majd örömében ugrik egyet és egy biciklis annyira közel megy el mellettünk, hogy elüti a kutyát?


Mert nem kellett sok ehhez, csak meg tudtam fogni a kutyát, de engem is majdnem felborított, úgy húzott el mellettem, ráadásul hátulról jött, ő látott minket, de se nem szólt, se nem csengetett...


2017. máj. 2. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutya a hibás miért ugrál örömében??? :D

Najo vicces kívül ez esetben szerintem a biciklis a hibás ha elgázolja a kutyádat .

2017. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Hát ha az úttesten sétáltatok, akkor a Tiéd. Ha a járdán sétáltatok, akkor az övé. Ha olyan járdán sétáltatok, amin van biciklisáv és Ti belelógtatok abba, akkor szintén a Te hibád.

Egyébként sok a paraszt biciklis, kár ezen fennakadnod.

2017. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs kijelölt biciklisáv. Középen egy csíkban más színnel van kikövezve az út, de sehol nincs feltüntetve (se az úton, se táblán, se sehol), hogy az a bicikliseké lenne. Ráadásul úgy ment, mint egy nem normális... Egy kisgyereket is súlyosan megsebesíthetett volna, ha pl kiszalad az anyja mellől.
2017. máj. 2. 20:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyi idióta nívós van. Pedig én is az vagyok...
2017. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*bicós
2017. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
A te felelősséged figyelni a kutyádat (egyben ugye a környezetét is) ahogy a bringásnak is figyelni kellene és úgy kikerülnie titeket, hogy ne lehessen baj (nekimegy, vagy a kutya ráugrik ha te elbambulsz és nem fogod rövidre a pórázt esetleg nem nevelted meg, és vagy nem szokta meg az ilyen szitukat azaz leszarja ha ott húznak el mellette ugye a bringás nem tudhatja hogy mit reagál a kutya a hirtelen zajra vagy ha hirtelen megjelenik mellette). Szal mindketten hibások vagytok valamennyire. Sokakat látok úgy kutyát sétáltatni, hogy a kutya megy amerre lát pórázon a gazdi meg fészezik telefonon nem néz semmit.
2017. máj. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Az ott bringasáv, szoval a tiéd. Ütellesleg meg kell nevelni a kutyádat hogy ne ugráljon minden szarért.
2017. máj. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöké.

Ha látod, hogy jön biciklis, akkor húzódj félre, vagy vedd rövidebbre a pórázt. Nem mindegyik, de néhány kutya képes nekimenni, vagy megugatni a biciklist/utánarohanni.

A biciklis meg azért hibás, mert ős is tudhatná, amit előbb leírtam, hogy milyen lehet egy kutya egy biciklissel szemben, plussz ő is figyeljen a környezetére.

Ha nagyon muszáj, én meg is állok addigra, míg el nem megy a biciklis, a biztonság kedvéért..

2017. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!