Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltathatják a kutyámat mert...

Elaltathatják a kutyámat mert kiszökött és egy biciklis elé ugrott?

Figyelt kérdés
Üdv! Az lenne a problémám, hogy ma reggel kiszökött a kerítésen a puli kutyám.1 órával rá hogy megtaláltam beállított egy ember, hogy a közeli építkezésen dolgozik és reggel ment előttünk biciklivel, a kutyám elé ugrott, ő elesett. Jelenleg fáj a válla és nem tud dolgozni. Azt mondta hogy ha nem fizetünk kártérítést, akkor feljelent. Ez milyen következményekkel járhat, esetleg ezért elaltathatják a kutyámat? Fizessek neki, vagy küldjem el, mert úgysem lesz semmi az ügyből?
2009. okt. 14. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
dehogy altatják. és a magyar viszonyok közt semmilyen következménye nem lesz. viszont jó lenne, ha jobban bezárnád ezt a kutyát.
2009. okt. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Elaltatni nemigen fogják, mert ha jól értem nem támadott meg senkit, csak balesetet okozott. Namost nyilván a te kutyádért te vagy a felelős, ha kárt okoz, akkor jogos a követelés, de csakha tényleg a kutya okozta. Tehát én első szúrásban kértem volna egy látleletet, és minimum egy független tanut, aki bizonyítja, hogy tényleg így volt. Márcsak azért is, mert ha a biciklis sem tartja be a kreszt, akkor nem is biztos, hogy (csak) a kutya a vétkes (pl ezért nem szabad járdán biciklizni, mert könnyen elédugorhat valami). Amíg ez nincs, addig viszlát.
2009. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem altatják el, dehogy is! Viszont erre (is) való a háztartási vagy lakás biztosítás, nézd át szerződésedet (ha van), mert általában a házi állatok okozta kár egy részét megtéríti. (Egy közeli példa: a szomszédom kutyája letépte az egyik bicajos sportcipőjét és a szomszéd biztosítója kifizette, ez pár hónapja történt.)
2009. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Valaki tudja bizonyítani, hogy a munkás tényleg a te kutyád miatt esett el? Nehogy fizess neki.... A kutyát nem fogják elaltatni, de még valószínűleg, hogy utána sem járnak a dolognak, mivel nem harapott embert sem.
2009. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem támadta meg így nem fogják elaltatni. Ha be tudja bizonyítani, hogy tényleg a kutyád miatt esett el (miközben ő szabályosan közlekedett) akkor 30 ezerig terjedő csekket kapsz, amiért póráz nélkül járt-kelt a kutyus közterületen. Ennyi.

Ha nincs tanúja bukta.

2009. okt. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha feljelent elvehetik, de sokkal valószínűbb hogy pénzbüntetést kapsz, attól függően mekkora kárt okozott a kutya, mert ha szabálysértési határ felett van az összeg akkor büntető eljárást is indíthatnak ellened, aminek akár felfüggesztett is lehet a vége. Ha sérülést okozott akkor még plusz kártérítést is ítélhetnek neki. (az ÁV törvényben szerepel hogy úgy kell tartanod hogy ne szökhessen meg, és ne tehessen kárt senkiben és semmiben, mivel megszökött és kárt is okozott gyakorlatilag törvényt sértettél)


Én fizetnék a helyedben!!!!

2009. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehet senki, de azért vigyáznék a kutyára, nehogy a jóindulatú biciklisünk megmérgezze bosszú gyanánt, mert nem kap pénzt.
2009. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti: Látszik, hogy nincs kutyád és összetűzésed sem volt még miatta a hatóságokkal. Így nem tudod, hogy mennyi állatbarát ember van a rendőrök és bírók között. Soha nem vitetnének el egy kutyát sem, csak ha tényleg súlyos sérülést okozott (A FOGAIVAL!!). Szóval ha jogos a dolog. Minden más esetben pénzbírság vagy az se, ami alapból elő van írva, hogy mennyi lehet maximum. Így nem haladhat meg szabálysértési határt. Nincs is ilyen..


Kérdező: Nehogy fizess!!

2009. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ne fizess.hnemj altatják el.amúgy neki bizonyítania kell.a másik.ha legközelebb keres ezért,te is mondhatod,hogy pont kint voltatok a utya pórázohn,ő pedig gyorsan ment és meg se állt,átment a kutyán.tehát4feljelented,ha csak nem fizet!ne félj,többet nem fog zaklatni.de tényleg vigyázz meg ne mérgezze.és bocs,de ha van kutyád,akkor kutya kötelességed gondoskodni hogy ne szökjön ki!még is hogyan tudott kiszökni?zárt ajtó és tökéletes kerítés amit neked kell megcsinálni.és nem lesz ilyen gond.
2009. okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne fizess!

Az ártatlanság vélelme a kutyára is vonatkozik, a sértettnek kell bizonyítania, hogy a Te kutyád okozta a "balesetet".

Szép lenne ha mindenki fizetne nekem amiért miattuk elestem a bringával...

2009. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!