Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtámad minden kutyát (aki...

Megtámad minden kutyát (aki kissebb nála) és néha az embereket is egy kutya a közelünkben. A gazdája egy kretén, póráz nélkül sétáltatja. Tudok ez ügyben hivatalos szervhez fordulni pl. rendőrség?

Figyelt kérdés
Volt esetleg valaki hasonló helyzetben? Tapasztalat ez ügyben?
2010. máj. 15. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Abban az esetben tudsz hivatalos szervhez (közjegyző) fordulni, ha a helyi ebrendeletet nem tartja be az illető. Különben semmi esélyed!
2010. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Naná, hogy nem tartja be. Póráz, szájkosár nélkül sétáltatja a harapós kutyáját.
2010. máj. 15. 14:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentést kell tenni. Nem szép dolog amit mondok de hogy hatékonyabb legyen, ki kellene provokálni egy necces szitut pont amikor jönnek a rendőrök.
2010. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Már megint itt vagy közjegyzős ? :DD

Nem közjegyző az a sorsolásoknál van hanem csak simán jegyző :D

De hiába jelented nem hinném h foglalkozik gy kutyasétáltatóval , hiszen hivatalosan nem tud róla semmit (név , lakcím stb).Rendőrségre sztem megint csak hiába mész azokat sem fogja érdekelni :S Esetleg nincsenek felétek közterületesek ? Ha mondjuk ugyan abban az időpontban sétáltat akkor ha a közterületes látja h póráz nékül sétáltatja megbünteti.(mondjuk önkormányzatonként változhat a szabáj , h hogyan lehet kutyát sétáltatni).


Azt tudnám esetleg tanácsolni h vedd fel videóra ahogyan szabálytalnul sétáltat , és ha szép szóval nem megy mond meg neki ha nem veszi legalább pórázra akkor feljelented , van bizonyítékod is rá , a lényeg h legyél határozott.Ennél jobbat nem tudok kitalálni.

2010. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

közterület felügyelet ( ők birságolnak ilyen esetben )

rendőrség , feljelentés -1-2 tanu . és eljárást indítanak ellene .

2010. máj. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma engem támadott meg, pedig a kutya sem volt velem. Kijöttek a rendőrök, nem fog semmi történni. Na ilyenkor mit tegyen az ember...
2010. máj. 19. 16:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a kutya? Nyakörv van, csak póráz nincs?

Tudom, hogy furát fogok mondani, de nálam is ez volt a szitu, csak én már eleve nem is próbálkoztam a hivatalos úttal. Ha valami kudarcra van ítélve ma Magyarországon, akkor az az igazságszolgáltatás bármilyen szinten.

Nálam egy tipikusan "ki ha én nem" kan kutya (kb. 30-35 kg)volt a fenyegető. Mivel nagyon utálok félni valamitől, inkább elébe szoktam menni. Kerestem a szituációkat a kutyámmal is és egyedül is, hogy összefussunk őkelmével. Rajta volt nyakörv (póráz persze hírből se). Minden alkalommal mikor jött kapott egy kis ízelítőt kutyanevelésből (soha nem ütöttem meg, mert így szerintem nem lehet nevelni). A környék köszöni. Kis barátunk leszokott a hülyeségről. Mivel már kb. 2-3 év körüli lehet, épp ideje volt.

2010. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Össze kéne beszélni esetleg azokkal, akiket már megtámadott a kutya, esetleg megharapott és bizonyítani is tudják, hogy az a kutya volt. Legjobb ilyenkor esetleg kórházi látlelet, ha harapással be kellett valakinek mennie, vagy a kutyáját elvinnie orvoshoz ott is adnak ilyenekről papírt, és úgy több esély nyílik arra, hogy a rendőrség megmozdítsa a kisujját...Bár nem a kutyát kell bírálni, ha hülye a gazda, a kutya hogyan szocializálódjon???Ja igen: a rendőrség csak akkor fog munkához látni, ha az ominózus gazda nem cigány...Ha igen...Elfelejtheted az egészet.
2010. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmész a jegyzőhöz, bejelented, még mielőtt nagyobb baj lenne. Szerintem a környékbeliek értékelni fogják.
2010. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jegyző mire intézkedik , jobb esetben is eltelik 1 hónap....

Vgyél paprika sprayt és fújd le vele a kutyát ha még 1ser meg akar támadni , persze úgy lenne hatásos ha agazdája is látáná , és ha megpróbál esetleg megütni vagy odajön pampogni , adsz neki is a képébe egy kicsit hátha veszi a lapot :P

2010. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!