Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mivel szoktátok etetni a...

Ti mivel szoktátok etetni a kutyát?

Figyelt kérdés

Mi itthon maradékkal néha-néha táppal de nem prémiummal hanem azzal a 2.000-3.000Ft-s táppal,de nagyon szeretik.

Én úgy vagyok vele hogy a maradék "egészségesebb" valamennyivel mert nagyából tudod mivan benne?

Nektek mi a véleményetek?

Ti mivel szoktátok etetni?



2017. máj. 5. 15:20
1 2
 11/16 pptomi ***** válasza:
49%
Eszik tápot, konzervet, tojást, répát, almát, májat és sok húst, ami külön neki készül.
2017. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%
Az otthoni maradék és a 2-3 ezer forintos tápokkal a legrosszabbat teszed a kutyáddal. Ez nem jó neki. Az én kutyáim lazacos Arion tápot kapnak, jó minőségű, és nem olyan drága.
2017. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#12 Nem vegyítve kapnak.Külön-Külön van olyan hogy csak tápot kapnak vagy olyan hogy csak maradékot.

De a maradék nem olyan hogy:cukros.krumplis,sós,borsos,káposzta.

Olyan hogy pl:Rakott krumpli van,amit már nem eszünk meg,azt megmelegítjük,kapnak még mellé virslit,és nekik szánt húst (kutya eledel boltba lehet venni,és NEM táp,hanem nekik szánt hús).És minden 3. etetésnél csontot kapnak.

2017. máj. 7. 13:48
 14/16 anonim válasza:
Nekem kettő nagytestű kutyám van (vizsla és komondor keverék) minden este főzök nekik (csirkemellcsontot(1,5kg)ot és csirkefarhátat(2kg)ot) rizzsel. imádják!
2017. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kajával és mivel éhes.


Amúgy húst eszik, belsőségeket, csontokat, tojást -->nyersen + lazacolaj, zöldkagylópor, lucernapor kiegészítésnek.


Ja, és nem kéne szeméttel etetni a kutyát és főleg nem kéne hangoztatni.

2017. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

2 kutyám van. Az egyik féléves kora óta van velem, most 9 és fél éves. 6évig (kb) bolti konzervvel etettem, de 5éves korától nagyon büdös kezdett lenni. Mivel nem volt saját keresetem, nem tudtam váltani,örültem,hogy a szüleim ennyit is támogatnak. Mikor elindult a saját életem, akkor szembesültem, mennyire rossz, mert 7évesen (ami ilyen kisebb termetű kutyánál még bőven középkor) kipergett 3 foga. Elrohadt, szó szerint. Aztán váltottam tápra, de akkor a 18 kilós kutya 11kilóig fogyott, Chappi-vel kezdtem (kb 4ezer/15kg, és Orijen Reddel fejeztem be, 35ezer/12 kg). Nem vált be, bár az Orijent valamennyire ette. Átváltottam nyersre, 2 nap sztrájk, majd a megváltás. Vígan eszik 1,5 éve, a fogai végre nem fogkövesek, nincs szaga, csak ha beleragad a fogába a hús. Minden zöldséget és gyümölcsöt imád. A zöldkagylónak köszönhetően (amire nem szamítottam), elmúlt a sántikálása, nem fájlalja a gerincét. Mivel elég vegyes húsokat kap, meg sok kiegészítőt, az 1 hónapja vett vérminta nem mutatott ki semmi rosszat.


Másik kutyámat befogadtam, csontsoványan került hozzám. Középkategóriás táppal kezdtem (10.ezer/15kg), amivel megszedte magát, de elkezdett hullani a szőre. Csirkeallergia-gyanú. Egyre fentebb mentem a tápokban,egyre drágábbakat vettem, persze egyik sem volt csirkés. Egy darabig a lazacos jó volt, de aztán arra is allergiás lett. Majd nála is elértem az Orijen Redhez (35ezer/12kg), majd az sem vált be. Nála is valtottam a nyersre (Barf), kizárásos diétával,és kiegészítőkkel (lazacolaj, kókuszolaj, spirulina), és kaptam egy gyönyörű szőrű kutyát,kecses testalkattal. Azóta visszavezettem a csirkét, persze mértékkel, inkább a csontost teszi ki,mert a többi fajta hús már drága mindennapi etetésre vagy nehezen beszerezhető (pl nyúl).


Én minden tekintetben meg vagyok elégedbe vele, és 12-17ezerből 45kilónyi kutya kijön.


Egyébként nagyon nem jó táppal etetsz, gabonamentes lenne a minimum, mivel a kutya húsevő, nem kapirgáló mint egy házityúk, hogy gabonát zabáljon. Na meg a sok rákkeltő adalékanyag... a maradék pedig azétt nem helyes, mert amíg te elvagy a fűszerezéssel, ízesítéssel, a kutyának semmi szüksége rá, illetve némelyik összetevő tiltólistás is. Ha a havi 30/31 napból 2 nap adnál olcsó tápot és maradekot, akkor azt mondom, oké. Ha menhelyen eszik a kutyák,ahol van 100-300kutya és jó ha egyáltalán van mit enniük, oké. De az, hogy valaki bevállal elvileg felelősen egy kutyát,majd el is intézi, hogy hamarabb a vesztébe rohanjon, nagyon nem normális. Magadnak is azt a sonkát veszed, ami húst sem látott, és olcsó pl Spar Budget márka? Vagy magadnak megfelelő a pulykamell sonka és pármai? Ugye, neked is jobb az egészségesebb.

2017. júl. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!