Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen egy "Jófogásos Labrador...

Milyen egy "Jófogásos Labrador retriever"?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy mindig beteg, ideggyenge egy kuya amit egy ilyen oldalról vesznek. De ha egy 45-60 ezres Labradort vennénk elvileg törzskönyvel milyen lenne? Biztos, hogy nem egy teljesen "normális"?

2017. máj. 7. 16:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az én jófogásos labradorom allergiás 24 dologra ( nem 2 Ft volt a kivizsgálás+ az injekciókúra), epilepsziás ( ez egyenlőre könnyen kezelhető szerencsére), rosszak az izületei ( zöldkagylókivonatot kap emiatt)pedig még nincs 5 éves. És mivel 6 hetes korában lett elválasztva (pedig a törvény szerint is min.8 hetesen lehet), fél mindentől, az ismeretlenektől és az összes kutyától. Egyébként imádom, rengeteget foglalkozunk vele,nagyon okos és barátságos.
2017. máj. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Akár a jófogáson is tudsz egészséges labit venni, aki törzskönyvves! DE! h egy tenyésztő törzskönyvvel ad egy kiskutyát, az nem 50000-100000 Ft, hanem annál fentebbi kategória. Én azt javaslom, hogy ha olyan kutyust szeretnél, aki a későbbiekben egészséges lesz, akkor szándd rá a pénzt, és vegyél drágábbért, habár ott is előfordul néha, hogy becsúszik egy-egy genetikai hiba, hiszen a DNS sok mindenből tevődik össze.

Ellenkező esetben, ha olcsó kutyust vásárolsz, nem biztos, hogy be van oltva, illetve féregtelenítve van, ami már maga nem egy jó eset. A későbbiekben előjöhet nála csípő és könyökdiszplázia, valamint egyéb súlyos betegslgek, melyket talán csak pesten tudnak szakszerúen műtei minimum 90 000Ft tól.

Egy tenyésztő pedig csak olyan almot hoz le, melynek a szülei szűrve vannak HD, ED, re, illetve szemre minimum. De nagyon sokan ennél több szűrést is csinálnak, mint pl az EIC, ami egy öröklődő izomsorvadásos betegség.

Plusz a tenyésztő minőségi táppal etet, mikrichiphes kutyákat ad el, oltva féregtelenítve, szerződéssel.

És ez még csak egy kis része.

Szóval ha ezt így összeveted, akkor látod, hogy törzskönyves labit nem tudsz venni 50 000 Ft ért.

2017. máj. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mégis milyen csodára számítotok ha nem nevelitek a kutyát."


ÉS EZ AZ ÉN DOLGOM LENNE?! CSESSZE MEG!!!

NEM AZ ENYÉM a kutya!


Öcsém f.$sága..... ááh, kár is itt magyarázni, úgyis európai hagyomány a szelektíven-olvasás.


De azért egy kérdés:

Elvileg vasárnaponként jár kutyaiskolába.

Namármost, ott mivel töltik a napot?! Ott nem tanítják azt, hogy ne harapjon úgy a kutya, hogy a csont is koppan? Vagy csak bájcsevejért beszedik a pénzt....(?)

Vagy ép tanítanak, de van szekció a reménytelen eseteknek, arra meg tojnak (mert talán nem is tudnak mit csinálni).


Mert ha még egyszer úgy harap, hogy fertőtleníteni kell a sebet, az acélbetétes munkacipőmmel fogom kirúgni a fogait!! Istenbizony, minden erőmmel azon leszek!

2017. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A kutyaiskolákban a csoportos foglalkozásokon legtöbbször nem tudnak foglalkozni mindenkivel külön külön. Ha kérdez természetesen válaszolnak és segítenek, de az a csoportos foglalkozás lényege, hogy megmutatják mit hogyan kell és ezt te szépen begyakorolod otthon. Ha ez nem történik meg akkor továbbra is csak a csodára várhattok. Ilyen speciális esetekre szoktak magánórát venni amikor a szakember csak veled (jelen esetben az öcséddel) foglalkozik.


Olvasni tudok, viszont továbbra sem fogja a kutya megnevelni magát. Téged pedig azért harapdál mert meg lett engedve neki, de mindegy is ezen vitatkozni. Látszik, hogy fogalmad sincs a kutya neveléséről.

Talán lekéne ülnöd öcséddel beszélgetni, hogy neked ez így nem jó és nevelje meg a kutyáját. Persze ha akkor is ilyen idegbeteg módon hisztizel akkor lehet ő se vesz majd komolyan.

2017. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem, ő konkrétan nem beszél velem. Talán már ennek két éve...

Most már jóformán apámmal se beszél...

Hülyeségeit meg megcsinálja.

Neki lehet, ő a nagy messiás, mindenki más gyarló csak ő a helikopter.


Az évek során jól megfigyelte - ebben jó volt - pl. rossz sulis élményeimről, mivel lehet betenni nekem, hogy függni tudok mások véleményétől, (un-)szimpátiájától... REMEKÜL alkalmazta ezeket rajtam. Ahogy a némasági fogadalmat is.


Most már... $z@r¤k rája. Kussoljon csak élete végéig.


TE beszélj ilyen testvérrel, ha abban te talán olyan profi vagy.

Ha sikerülne, kalapom emelem előtted. ;)

2017. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Téged pedig azért harapdál mert meg lett engedve"


Elvégre, vannak akik az "alfahímeknek" születtek, vannak akik meg lúzernek. :]

Az alfahímeknek ált. mindent szabad, nekik veleszületett elfogadás jár.

Aki meg lúzer, az nyeljen, tűrjön. Köcsögsége meg veleszületett.

2017. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Amit idéztél ott konkrétan arra gondolok, hogy nem lett soha tiltva neki hogy ugráljon, harapdáljon. Mivel mint írtad jófogásos kutya így arra következtettem, hogy akitől elhozta sosem nevelte meg, sőt még az sem biztos hogy időben lett elválasztva és nem túl korán, így lehet az anyjától sosem tanult meg játszani. A harapdálás és ugrálás általában játék nála, de mivel senki nem tiltotta neki és szabályozta ezt a viselkedést így nem tudja 'hol a határ'.

Ezen még lehet javítani, sőt a kutyánál is simán elérheted, hogy tiszteljen téged és ne maga alá rendeljen. Nem tudom mennyire vagy nyitott a témára vagy, hogy egyáltalán foglalkozz vele így most nem írok inkább semmit fölöslegesen de ha érdekel korábbi kérdéseknél, youtubeon stb találsz rengeteg lehetőséget rá.


"TE beszélj ilyen testvérrel, ha abban te talán olyan profi vagy. "

Ha sikerülne is ez nem az én dolgom. Neked semmivel nem lenne jobb tőle ha én tudnék vele beszélni. Ez a te harcod, neked kell megvívnod.


Viszont a szüleidet sem értem teljesen, hogy ilyen körülmények közé minek engedtek egy kutyát, ráadásul ha valaki nem akarja a családból akkor nem eröltetjük rá.

2017. máj. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!