Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet Magyarországon...

Hol lehet Magyarországon dobermann kiskutyát venni?

Figyelt kérdés

Egy helyen találtam eddig(tenyésztő), ahol törzskönyves kiskutyát árulnak, de az az ár amit kérnek érte, 200k nekem sok. Tudom megér annyit, mert 5 generációra visszakövethető, foglalkoznak vele, farok-fülvágás stb.. De nekem az 50ezres kategória is megfelelne úgy gondolom.

Szerintetek ennyiért fogok találni?



2017. máj. 7. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
dobermann fajtamentés
2017. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tenyésztőnél 150 000 Ft alatt nem igazán fogsz találni. Esetleg 100 000 Ft körül ivartalanítási kötelezettséggel hobbi célra, de az se túl gyakori. Ennek a fajtának ez az ára.


Egy ilyen kutya állagos 10 évet él, ha azt az extra 150 000 Ft-ot leosztod erre a 10 évre nem egy nagy összeg jön ki, havi 1250 Ft. Persze egyben fizeted ki, de összességében szerintem ennyit bőven megér az egészsége.

Ha sok akkor keress menhelyen, fajtamentésnél.

2017. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

50 ezerért fajtatiszta kutya nem létezik, semmilyen fajtában. A 150-200 ezer a reális ár dobermann esetében. Esetleg fogadhatsz örökbe a fajtamentéstől, de nagy valószínűséggel azok sem teljesen fajtatiszták.

Egy jó kutyára érdemes lenne gyűjteni még pár hónapot, 1-2 évet (úgyis várni kell rá általában, előjegyzést vesznek fel a tenyésztők a leendő kölykökre). A dobermann-nál a küllemen és fizikai egészségen kívül fontos a megfelelő, kiegyensúlyozott idegrendszer is. Érdemes olyan szülőktől venni kölyköt, amelyek a ZTP-n (német tenyészszemle) eredményesen szerepeltek.

2017. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Akkor majd talán jövőre..:)
2017. máj. 7. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok tenyésztőnél lehet pár részletre venni, esetleg ezt meglehet még érdeklődni. :)
2017. máj. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk eszembe sem jutott, de szerintem inkább kivárom azt míg összegyűlik annyi, hogy meg tudjak venni egy kis barna szukát, addig meg simogatom itthon a macskámat..:d
2017. máj. 7. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!