Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kiskutyust érdemes...

3 hónapos kiskutyust érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mi a véleményetek, nem "túl nagy" már? Vagy semmilyen hátrány nem lesz belőle? Egy amerikai bulldogról van szó egyébként😊
2017. máj. 8. 00:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%
Neveletlenseg: egy tiz eves onfeju kutyat harom honap alatt betortem :D nala mar voltak bajok, mert tiz evnyi beidegzodest kellett torolni. :D de semmi se lehetetlen.
2017. máj. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem nagyzolni szeretnék, de volt egy befogadott, 12 éves kutyám. 3-4 hét alatt megszokta mi az új módi,nebét is tudta, újabb kb. egy hónap volt az alapszavak megtanítása.


Teljesen jó korban van ahhoz, hogy elhozd, ez a "minél idősebb-annál inkább nem ragaszkodik" téma szvsz, egy urban legend. Számos kísérlet is bizonyítja, hogy mennyire össze van gyógyulva a kutya és az ember, miért ne tudna egy idősebb kölyök, vagy akár egy felnőtt kutya kötődni?

2017. máj. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%
Én 12 hetesen vettem a kutyámat, semmi hátrány nem származott belőle.
2017. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
De én nem vagyok ilyen ügyes. Nem tudok így idomítani. Majd keresek Vmi olvasmányt hogy hogyan neveljük a kiskutyulit 😊
2017. máj. 8. 08:53
 15/19 anonim ***** válasza:
69%
Menj kutyasuliba. Ott megtanulsz kutyát nevelni
2017. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok az "öregkutyás". A nevelésnek az a nehéz része, hogy hogyan érezz rá a kutya kommunikációjára, hogyan értelmezd azt, amit és ahogy ő közölni szeretne veled, és ezt kihasználva te hogyan kommunikáld le vele hogy te mit szeretnél tőle/mit csináljon. Ez tapasztalat, nekem volt már 3 kutyám is, tinikoromtól vagyok kutyabolond. Én az elsővel jártam kutyaiskolába, amit talán célszerűbb kutyás iskolának nevezni, mert ott nem a kutyát tanítják, hanem a gazdát, neked tanítják meg, hogy hogyan kommunikálj a kutyáddal, hogyan fegyelmezd és a habitusának megfelelően hogyan tudod a leghatékonyabban nevelni.


AZt tanácsolom, hogy több helyet is nézz meg!

2017. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen jó kor, viszont a "törzskönyves szülőktől" általában elég gyanús dolog. Vegyél inkább jó helyről törzskönyves kutyát, és akkor talán nem fogod az első pár éveteket az állatorvos meg a kutyaiskola között rohangálva tölteni, hogy testileg-lelkileg egészséges kutyád legyen.
2017. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Teljesen jó kor, hogy elhozd. Nekem az egyik kutyámat 4 hónaposan hoztuk el, semmi gond vagy hátrány nem volt ebből. A vele való foglalkozás határozza meg, hogy mit tudsz kihozni belőle, és ehhez nem kell "x korúnak" lennie. ;)
2017. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Remélem a törzskönyves szülőktől azt jelenti, hogy a kölyök is az. Másképpen el se hozd, az ilyen találomra összerakott párosításokból nem kerülnek ki jó kutyák.
2017. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!