Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyával kozmetikusnál?

Idős kutyával kozmetikusnál?

Figyelt kérdés
Van egy tacskónál valamennyivel nagyobb idős kutyusunk, akit nem sokszor emelgettünk életében, de elviselte. Most hogy idősebb lett, sajnos ha emelni akarjuk vagy akár egy kis szőrcsomót szeretnék levágni róla, vicsorog, morog, esetleg odakap. Mit tanácsoltok hogyan lehetne őt elvinni kutyakozmetikushoz? Magát a nyírás aránylag jól tűri, de már máshogy kell megfogni őt ha fel akarjuk valahova tenni a gerince miatt, és félünk odakapna ekkor.
2017. máj. 8. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szájkosarat rakjatok rá aztán utána a kozmetikus megoldja.



Üdv egy kutyakozmetikus

2017. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igyekszünk rászoktatni, sajnos az is idegen számára :(
2017. máj. 8. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Sajnos ez a baj.


Nem idős korban kell elkezdeni a kozmetikát. Pont ez miatt stresszeli túl sok kutya,mert későn kezdik vagy túl ritkán.


Egyszer akartak hozzám hozni egy 10 éves mixet nyírjam le. Eddig nem zavarta őket a szőre? csak 10 évesen?

( kutya a földön rám fordult,meg úgy zihált,hogy azt hittem infarktust kap,nagyon nyálzott ami az idegesség jele, pár perc alatt jó nagy tócsa nyál folyt ki,akkor mondtam ezt nem vállalom,mert ha sokkot kap a kutya az asztalon meg is halhat!! )


Idős kutyát nem lehet hozzá szoktatni,nekem is van idős kutyám,az új dolgokat nagyon stressznek éli meg, kozmetikát nem,mert rendszeresen volt már kölyök korától kezdve.


Bódítani megint nem lehet,mert idős.


Egy próbát megér,hogy elviszitek.

De sanszos,hogy befog stresszelni nagyon!

2017. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!