Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával rendszeresen túrázók...

Kutyával rendszeresen túrázók vannak itt?

Figyelt kérdés

Mennyit szoktatok túrázni, egy vagy több napra? Milyen felszereléssel, milyen kutyával? Tapasztalatokat szivesen olvasnák!

Mi most akarjuk elkezdeni egy Staffal. Most fejezi be a sulit (engedelmes/őv)


2017. ápr. 23. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi elég gyakran járunk amikor kutyaiskola mellett belefér az időnkbe.

Amiket vinni szoktunk:

- Összecsukható itatótál ( ilyesmi [link] ), mellé ivóvíz a kutyának

- Tartalék póráz

- Szájkosár (ha bármi olyan helyre mennénk)

- Jelző mellény ( így már messziről látják, hogy nem kóbor kutyáról van szó )

- 1db játék/labda

- Kullancs csipesz ( Kullancs elleni védelem mellett jobb biztosra menni és csipeszt is viszünk )

- Fénymásolat az oltási könyvről/utlevélről ( muszáj nálad legyen de az eredetit nem szeretem horodzni )


A kocsiba pedig érdemes egy szállítóboxot is venni, mert a büntetés annyiba kerül mint a box.


Egy napos túrákra szoktunk menni, reggel megyünk délután jövünk.

Nyugis tempoban 15-20 km / alkalom, közben tartunk pihenőket ha úgy adódik.


Hirtelen ennyi jutott eszembe de ha eszembe jut még valami akkor írok.

2017. ápr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első sorban azért ne rögtön egy 10-20km-es túrával kezdjetek. Szokjon hozzá. Elsőnek 2-3 km-es elég utána már lehet egyre többet menni.


Mi régen két kistestűvel a leghosszabb 12 km volt,de fokozatosan mentünk mindig többet. Hiába a pihenők egyszerre megterhelő lehet a kutyának.


Ami fontos a kullancs elleni védelem.

Víz,tál.

Fertőtlenítő(betadine) meg egy kis géz, ha vmi sérülés érné akkor letudd fertőtleníteni és bekötni.


Több napra ugyan ez, de nyilván ételt is vigyetek neki.

Érdemesebb hámban túrázni.

2017. ápr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Naponta sétálunk 2x3km t. Játszunk a tanulás mellett. Most lesz 2 éves a kutya. Kezdetben 1 napos max 10km túrákban gondolkodunk a rendszeres séta mellet kb 2hetente, vagy ahogy az idő engedi. Kocsiba van biztonsági hámunk, box nem férne el. Gondoltam arra is, hogy venni kellene valami esőálló kabátot is neki. Ami érdekelne még, hogy (nekünk a Bükk és a Mátra lenne a cél), ott a túraútvonalakon szoktak e korlátozások lenni a kutyákra? Kutyával sohasem mentem semerre így ezt nem is figyeltem. :/
2017. ápr. 23. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Korlátozás annyi van, mint minden máshol: természeti és védett természeti területen szabálysértés a póráz mellőzése (ellentétben a lakott terület közterületével...). Ez mondjuk engem abszolút hidegen hagy, nem fogom az erdőben madzagon rángatni a kutyát, csak mondom, ha már így rákérdeztél :)
2017. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előttem már leírták. Ne terheld túl az elején, szokjon hozzá. Az én kutyám először 2 km után kidőlt, ma már egész nap fitten mozog. Heti 2 túra szokott lenni, de időjárástól függ. Séta mindennap van ( kb 3-4órányi laza séta-kocogás kombó).

Kullancs ellen figyelni, oltási könyv, nyakörv-póráz-szájkosár, itatótál plusz egy flakon víz, és nálam fertőtlenítő és sebtapasz/vatta, de ez csak lehet nekünk, mert egyszer felhasította az oldalát valamivel (szabadon szokott lenni és nem volt hangja, aztán egyszer csak észrevettük - tudom felelőtlenek voltunk). És ez a seb begyulladt neki, mert belemehetett valami baci... 1 hétig kellett neki tisztítani, tiszta genny volt. Jól elcsesztük, nem mentegetem magam. De szerencsére ma már odafigyelünk, és inkább viszünk magunkkal fertőtlenítőt.

2017. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!