Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Xilitnek milyen hosszú távú...

Xilitnek milyen hosszú távú hatásai vannak kutyákra? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves németjuhászom, akinek az elmúlt 2 évben furcsa rohamai vannak: részeg járás, összeesés, puffadás, nyáladzás, hányás. Eleinte mérgezésre gyanakodtunk, de kiderült, hogy nem az, mivel visszatérő. Voltunk állatorvosnál, tényleg nem mérgezés, idegrendszeri tünetnek ítélte, javasolta, hogy figyeljünk és ha rosszabbodik, azonnal vigyük be. Átlagosan egy héten egyszer jön elő, elkezdtem gyanakodni, mert akkor jelentek meg a tünetek, amikor a szomszédba költözött egy idős, egyedülálló néni és elkezdte etetni. Arra gyanakodtam, hogy biztosan idegesíti a kutya, mert elzavarja a macskáit, meg etette is. Megkértük, hogy ne tegye, de a tünetek nem múltak el. Néhány hete átjött a fia, hogy hozott maradékot a kutyának, odaadná. Megköszöntem és nem vettem el, mondván hogy a kutya nem disznó, tápot eszik. Kiderült, hogy a néni azóta is sunyin eteti a kutyát, ráadásul cukorbeteg, xilittel és különböző édesítőszerekkel főz, amiből valószínűleg jó adagot kapott a kutya is maradékba rejtve.

Utánaolvastam, hogy komoly problémkat okozhat neki, van valakinek hosszabb távú tapasztalata?



2017. máj. 10. 12:07
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Próbáltuk bezárni az előtérbe, kb fél óráig jól elvan, aztán elkezd unatkozni és az első adandó ajtónyílásnál már kint is van, vagy lebontja a környezetét. Ha meg kimegy, nem tudom folyamatosan figyelni, kennelbe zárni nem tudom, mert nincs. És azt sem tudjuk, hogy jut át a kaja. Mire beértünk az állatkórházba egyébként megint kitisztult, nem is nagyon kezdtek vele semmit.
2017. máj. 10. 17:25
 12/12 anonim ***** válasza:
Tudod, az epilepszia sem tart egyhuzamban. Vegyél fel egy rohamot videóra és azt mutasd meg orvosnak.
2017. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!