Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel kezeljem a kutyám sebeit?

Mivel kezeljem a kutyám sebeit?

Figyelt kérdés
Van két kutyám,egy kistestű keverék és egy németjuhász.A kicsi hátán egyszer csak véres váladékozó sebek keletkeztek és nem gyógyultak be hiába kezeltem különböző szerekkel.Aztán egyszer észrevettük,hogy a németjuhász rágcsálja a kicsi sebeit.Bekötöztem,szépen gyógyult is de amikor levettem a kötést a németjuhász újra és újra kirágta.Már nagyon csúnya volt így elvittük orvoshoz.A doki azt mondta,hogy valószínűleg egy fertőzött bolha csíphette meg és ez egy allergiás reakció.Kitisztította,lekezelte és befújta valami ezüstös szerrel,meg adott néhány tablettát (persze egy rakás pénzért).Azt mondta minden rendben,be fog gyógyulni a seb.Na de a másik kutya ahogy lekopott az ezüstös szer rögtön újra kirágta a sebeket.Aztán egy ismerősöm adott valami szert,hogy majd az távol tartja a másik kutyát és nem fogja rágcsálni.Mondanom sem kell,hogy kb. annyit ért mintha szalonnazsírral kentem volna be.Hiába kötöm be,csinálok bármit a németjuhász újra és újra kirágja a sebeit.Mit tegyek?

2017. máj. 10. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutya sebét ezzel kezeld, ez az az "ezüst" spray, befedi, fertőtleníti a sebet.


[link]


A németjuhászt zárd külön, különben sosem gyógyul meg a kicsi!!!!

2017. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd külön a kutyákat a teljes gyógyulásig, csak felügyelettel legyenek együtt.
2017. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyumék kutyája is allergiás a bolhàkra időközönkét cseppeket vesz rá és szép a háta. Ő magának harapdálta ki véresre. Vagy tudom ajánlani a kék lukács krémet,nagyon jó olvass utána.
2017. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
zárd külön őket,mert így sosem fog a kicsi meggyógyulni
2017. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!A szétválasztás nagyon problémás,mert ha egy percre is elvittem a nagyot mondjuk a szomszédba pároztatni a kicsi egyszerűen megőrül.Nyüszít,sír,totál kész van.Viszont ha meg együtt vannak folyamatosan veszekednek.És még azért is nehézkes a dolog,mert én külföldön dolgozom és csak kb 6 hetente vagyok otthon.
2017. máj. 10. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!