Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám hasát kidörzsölte a...

Kutyám hasát kidörzsölte a hám, mivel kezeljem?

Figyelt kérdés

Nemrégiben vettem a kutyámnak egy k-9-es powerhámot súlyelosztóval, hogy a túráinkon húzhasson valamit (kerék, télen esetleg szánkó, stb).

Igyekeztem a honlapon leírtak alapján beállítani a hámot, ennek ellenére amikor ma kipróbáltuk, hazaérve azt tapasztaltam, hogy a hám alsó szíja kidörzsölte a kutyus hasát 2db kb. 2*1 centis csíkban, pedig amúgy nem is nagyon érzékeny a bőre. Kicsit véres is volt, mikor levettem a hámot, nem ömlött belőle, meg egyáltalán nem is vészesen (túra alatt jelét sem mutatta, hogy fáj neki amúgy, kifejezetten jókedvű volt), de na, szerintem el tudjátok képzelni, tehát kidörzsölődött.

Az első kérdésem az, hogy kezeljem valamivel a sebeket, és ha igen, mivel? Betadinnal bekentem, de nem tudom, az mennyit ér...

A második, hogy szerintetek mi lehetett a baj a hám beállításával? Túl szoros, vagy túl laza lehetett? Most a seb teljes gyógyulásáig amúgy nyilván biztosan nem használjuk.



2014. nov. 5. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Már most húzattál vele valamit? Ezek a powerhámok nem a legalkalmasabbak súlyhúzásra.
2014. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gumis pórázon magamhoz kötöttem, engem húzott picit. Így belegondolva még az is lehet, hogy azért dörzsölődött ki, mert ha néha ha oldalra kitért, elhúztam. Mindegy, most inkább az az érdekes, hogy mit csináljak vele...
2014. nov. 5. 17:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Betadinnal fertőtleníted, aztán majd begyógyul. Amíg nem gyógyult meg, ne tedd rá.

Ugyan nekem a lovamat szokták kidörzsöli dolgok, a kutyámon nyakörv van, hogy a beállítással mi a gond, azt látatlanban nem lehet megmondani (próbálgasd, hogy húzó pozícióban hová megy az a szíj ahhoz képest, hogy hol lenne ideális), így én valami puhát tennék arra a bizonyos szíjra, pl. polárt, plüssöt, az biztos nem fogja kidörzsölni.

2014. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!