Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek husky vagy alaszka...

Lindus1999 kérdése:

Szerintetek husky vagy alaszkai malamut kutyafaját vegyek?

Figyelt kérdés

Ebben a két kutyában gondolkodom,de még nem tudom melyiket vegyem.Nyár közepén szeretném igazán megvenni,de mind a két kutya nagyon szép és aranyos,de mind a kettőnek meg van az az előnye ami nekem jobban tetszik az egyikben mint a másikan.Szóval nem tudok dönteni.


Előre is köszönöm :)


2017. máj. 11. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért erre a két fajtára esett a választás ha szabad érdeklődnöm?

Mennyit tudnál a kutyával foglalkozni napi szinten?

Mennyire számít az anyagi vonzata a dolognak?

Ezek tudatában könyebb lenne segíteni. :)

2017. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Remélem tudod a hátrányait is nem csak az előnyeit, mert utána vagy kihajítod vagy odaadod valahova mert nem bírsz vele meg mert "rossz kutya". Nagyon makacs kutyák, határozottság kell hozzá hogy meg tudd nevelni. Valamint még elég sok más felelősséggel is jár. Ha ezeket is tudod akkor válassz.
2017. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Személyszerint a huskyt választanám, mert kisebb és több színváltozatban is létezik :)
2017. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hányszor teszed még fel ezt a kérdést?
2017. máj. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést még sosem tettem fel. :)

Az az igazság hogy nem tudom miért ezekre a kutyákra esett a választásom.

Én tudnék vele eleget foglalkozni.

Én nagyon szeretem az állatoka,és sosem bántanák sem egy kutyát,sem egy macskát és semmilyen állatot,ugyhog nem donám ki és nem adnám senkinek.

Szerintem a husky-t is leggyakrabban fekete fehéren lehet találni,esetleg még barnában,de őszintén nekem vagy fekete fehér,szürke fehér,vagy nagyon halvány szürke fehérrel.

2017. máj. 11. 20:28
 6/10 A kérdező kommentje:
...ja és halvány barna fehérrel :)
2017. máj. 11. 20:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezek a kutyák nem valóak mindenkinek. Ha nem tudod miért esett ezekre a választás az gyakorlatilag azt jelenti, hogy megtetszett a kinézete.


A tudnál vele 'eleget' foglalkozni nem tudom pontosan mennyi időt is fed le, de illik legalább egy hosszabb sétára elvinni minden nap vagy megfuttatni (10km alsó hangon).

Mivel falka kutya és csoportos munkára lett tenyésztve ezért utálnak egyedül lenni. Ha sokat van kinnt a kertben egyedül és unatkozik akkor elkezd majd ásni, esetleg szökdösni.

A nevelésük nehéz, szeretik feszegetni a határokat és ha engeded neki akkor hamar ledőlnek azok a határok és eluralkodik a káosz. Kutyaiskola erősen javasolt.

A vedlésről kár is beszélni, inkább keress rá arra, hogy 'husky shedding' / 'malamute shedding'.


Én azt javasolnám, hogy olvass utána kicsit a fajtáknak, tanulmányozd őket és ha konkrét választ tudsz adni magadnak arra, hogy miért is szeretnél ilyen kutyát és az eltér attól, hogy "mert szépek" stb. akkor fontolóra veheted.

2017. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én folamatosan utána olvasok a husky-nak és a malamutnak.Nekem azért tetszik z a fajta mert a külseje is szép,és a természete is tetszik.Nem lenne egyedül.Ahol én élek,itt van pár husky.Egy rokonomnak is van husky-ja és vele is el tudna játszani,de nekem is van még egy kutyusom,ugyhogy nem lenne egyedül semmiképpen.Én el tudnám vinni sétálni,és futni is eleget.
2017. máj. 11. 21:02
 9/10 anonim válasza:
Szerintem inkább huskyt vegyél. Nekem malamutom van és elég rosszcsont és rengeteg a mozgásigénye is
2017. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Huskynak nagyobb a mozgásigénye mint a Malamutnak és akkor 'rosszalkodik' ha nincs megfelelően foglalkozva vele, de ez az összes kutyára igaz csak más a mozgásigényük.

2017. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!