Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita, Husky, Malamut, Chow-ch...

Akita, Husky, Malamut, Chow-chow, samoyed és hasonló nagy szőrű kutyák gazdái, ti hogyan szabadítjátok meg a kutyátokat a szőrtől?

Figyelt kérdés
Szóval jön a hideg váltódik a bunda, minden nap fésülőm, a lábairól könnyedén lejött a szőr de a többi helyről még mindig kegyetlenül hullik. Már mindenhol van, kajában, a szánkban a hűtőben... egy csomóbontó és egy sima 1 soros fésűvel próbálkoztam de nem szedik túl jól a szőrét. Van erre valami jó módszer? Akár kozmetikusnál?

2016. dec. 26. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Furminator.
2016. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de az hogyan szedi ki? Szerintem az aljszőrzetig sem ér le... meg amúgy is nem tépi a bőrét?
2016. dec. 26. 12:08
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Kutyakozmetikus vagyok.


Javasolt elvinni évi 2x dupla aljszőrrel rendelkező fajtákat kozmetikushoz.


Én coat king-et és nagy kefét használok, illetve a vízkicsapató az ami a legtöbbet viszi ki a kutyából!

Olyan erősen fújja a levegőt, hogy csak úgy repül a szőr szárításnál :D

2016. dec. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Keeshondot sima, sűrű fogú kefével először szálirányba, aztán visszafelé átfésülöm, minden nap. Rengeteg szőrt kiszed, amúgy meg porszívózok minden nap. A nagy szőrű kutyával én ezt vállaltam. Sok fogy a szösz szedő hengerből is.
2016. dec. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De attól nem ijed meg? Jó idegrendszerű a kutyám de a porszívót sem kedveli (nem fél tőle de inkább elkerüli) [link]

[link]


és azt a csomót hogyan lehetne kiszedni? a pofája mind a kettő oldalán a füle alatt nagyon össze van csomósodva a fülcsepp és a kis tapadós növények miatt. sem fésűvel sem kzézel nem lehet szétszedni.

2016. dec. 26. 13:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kutyából, macskából furminátorral szedjük ki az összefilcesedett szőrcsomókat. Gyakran fésüljük őket, ennek ellenére azért néha előfordul egy-egy ilyen filces csomó. A furminátor egy pillanat alatt kiszedi.

Érdemes hozzászoktatni a porszívóhoz is. Eleinte nem szokták szeretni, de amióta nem félnek már a zúgástól, gond nélkül ki tudjuk őket porszívózni, mint egy rongyszőnyeget.

De ezek csak házi módszerek. Néha érdemes egy ilyen bundás kutyát elvinni kozmetikába. Egy alapos kezelés után könnyebben fogsz vele otthon is boldogulni.

2016. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

12:15-ös vagyok.


Nem látom jól,de lehet ezen már csak az segít ha kivágod.

Van egy spéci bontó kefém azzal szoktam a csúnya csomóknak neki esni és mindig szépen ki tudok vele bontani minden csomót.


De most vagy elviszed kozmetikushoz és rendbe rakatod vagy pedig kivágod a csomót,persze óvatosan.

2016. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább elviszem kozmetikushoz mint sem belerontsak a bundájába.
2016. dec. 26. 17:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát a doki néni megoldotta...borotvával gyönyörűen kivágta a csomókat és mondta hogy többet fésüljük. Legalább annyira nem látszik. Na most vettünk egy fésűt, nem furminátort mert az baromi drága volt, viszont egy ugyan olyan fésűt vettünk csak olcsóbban. Viszont ez ilyen "kínai" fésű és nem tudjuk hogy biztos jó-e. Azt írja rajta hogy kiszedi az aljszőrzetet és a laza szőrszálakat viszont a hátán lévő "kemény" erős szálakból is szedett ki jócskán, kissé összedarabolva. Anyum kérdezte is hogy nem-e trimmert vettünk véletlen. A fésűn volt egy műanyag "tok" szerűség. A dobozon azt írja hogy 6mm a fej és ez valami aljszőrzet eltávolító fésű/kefe. Azt megint nem tudom hogy egyáltalán hosszú szőrű kutyához van-e, viszont teszi a dolgát, jócskán szedett ki szőrt. Csak azért aggódunk hogy nem-e véletlen a normál/felső szőrzetet szedi.
2016. dec. 27. 18:28
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért van feltűnési viszketegségem mert feltettem egy kérdést?
2017. jan. 5. 02:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!